ו' אייר התשפ"ד, 14/05/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

אל”מ שלומי בן מוחה מקרית אתא מונה למפקד חטיבת החילוץ של פיקוד העורף

טקס חילופי המפקדים. צילום: דובר צה"ל
Thursday June 11, 2020

טקס חילופי מפקדים בפיקוד העורף נערך אתמול בבא”ח זיקים, במהלכו מונה אל”מ שלומי בן מוחה מקרית אתא, כמפקד חטיבת החילוץ של פיקוד העורף. בן מוחה החליף בתפקיד את אל”מ יוסי פינטו, שצפוי לשרת כנספח הצבאי ביוון.

צילום: דובר צה”ל

בדברי הפרידה מתפקידו אמר מפקד חטיבת החילוץ היוצא, אלוף-משנה יוסי פינטו: ״כשברקע קולות התרעה ורעמי נפילות, ראיתי אתכם מקצוענים אמיתיים, חדים ומהירים ראשונים בכל אירוע ומושיטים יד לעזרה, במשימת ההגנה ביהודה ושומרון, בפטרול גבעות אפרים, בסיור ברחבי בנימין, במעצר בסימטאות העיר והכפר ובהגנה על גבולה הדרומי של המדינה, בלילות אינסוף של פעילות מבצעית ומשימה, הייתם מופת של מקצוענות, צניעות והצלחה. כך גם במבצע ״קרן אור״ לסיוע בהתמודדות עם נגיף הקורונה, הייתם אתם מפקדי ולוחמי החטיבה ראשונים למשימה. שבועות ארוכים, מאות רבות של חיילים, מכל מקום שבו נשמעה הקריאה הייתם אתם אנשי החטיבה. ‘מלאכים בכתום’ כך שוב ושוב ובקולי קולות, נשמעה הקריאה מן הבתים והחצרות”.

צילום: דובר צה”ל

מפקד החטיבה והחילוץ הנכנס, אלוף-משנה שלומי בן מוחה: ״לפני למעלה מעשור, כאשר שירתי כקצין אג”ם בחטיבה המרחבית ‘אפרים’, הייתי שותף להפעלתו של גדוד מבצעי חדש בנוף של אוגדת יהודה ושומרון, ובתוך כך הייתי עד להתהוותו של הגדוד הסדיר הראשון שחבש כומתה כתומה לראשו – גדוד שחר. התאהבתי באשר ראיתי, ולימים הייתי מפקדו השני של הגדוד ובכך הונחה רגלי במערך החילוץ של פיקוד העורף. היום, בחלוף עשור, אני ניצב כאן בפניכם, גאה ונרגש לקבל את הפיקוד על חטיבת החילוץ וההדרכה, המאגדת בתוכה שמונה גופי ביצוע מהטובים ביותר בצה”ל; ארבעה גדודים מבצעיים, בסיס אימונים חטיבתי, ענף אימון יחידות, בית ספר למקצועות ומפקדה חטיבתית. התהליכים המקצועיים, המבצעיים וההדרכתיים שקרו בשנים האחרונות הם פועל יוצא של מיטב האנשים ששירתו ועודם משרתים בחטיבה ששמה לה את ערך המצוינות כסמן ימני”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments