ט"ו תשרי התשפ"ב, 21/09/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

“אפשרי בריא – להניק איתך בכל מצב”

להגביר את המודעות ולעודד את ההנקה. צילום: דוברות כללית
Tuesday July 27, 2021

שבוע ההנקה מצוין בעולם ובישראל בין התאריכים 1-7.8, בסימן “אפשרי בריא להניק איתך בכל מצב”. מטרת שבוע ההנקה, להגביר את המודעות לגביי חשיבות ההנקה לבריאות אימהות, תינוקות וחשיבות התמיכה באימהות המעוניינות להניק.

“חשיבות חלב האם וההנקה ידועה היטב. כולנו עברנו שנה לא פשוטה כולל מגפת הקורונה, אך המשכנו לתת שירות בטיפות החלב והמשכנו לייעץ ולתמוך באימהות המיניקות”, שיתפה אלישבע כהן ארזי, רכזת תחום רפואה מונעת והנקה.

בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי, ניתן לקבל ייעוץ הנקה מיועצות הנקה מוסמכות, ללא תשלום.

“תפקיד יועצת הנקה הוא להקנות ידע וכלים ליולדת לפני ההיריון, לאחר הלידה ולאורך כל תקופת ההנקה. הייעוץ מתחיל במיפגש הראשון עם האם כבר בתחילת ההיריון. השיחה הראשונה היא על תפיסות ועמדות כלפי ההנקה ובירור רצון האם והזוג להניק, והעדפותיהם בהאכלת התינוק הצפוי להיוולד. בהמשך נעשות הדרכות על תזונה, חשיבות הנקה ראשונה כבר בחדר לידה ונושאים מעשיים בטכניקת הנקה”, מסבירה אלישבע.

עם הלידה, קיים סיוע בבתי החולים ולאחר הלידה נשים מגיעות בדרך כלל לטיפת חלב.

“למרות שההנקה הינה טבעית, יולדות רבות מתקשות בתהליך ההנקה וזקוקות לייעוץ. אנו שמים דגש על הקניית ידע ותמיכה, שממשיכה גם באימהות שהחליטו לא להניק. אם מתעורר קושי בבית, היולדת מוזמנת להתקשר ולקבל ייעוץ והדרכה טלפוני ב-2700* או להזמין יועצת הביתה בהשתתפות המושלם ולחילופין להגיע פיזית למרפאת ייעוץ הנקה ללא תשלום. חשוב להדגיש, שהיועצות נמצאות בקשר עם המשפחה בכל מצב ובכל בחירה, ויסייעו להורים להגיע לטוב ביותר להם ולתינוק”, מסבירה אלישבע.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף