כ"ג אב התשפ"א, 01/08/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

בית המשפט אישר לנערה להתחסן נגד קורונה

הנערה ביקשה מהאם להתחסן וזו בתגובה טענה, כי תתבע את אביה אם תתחסן. צילום: אילוסטרציה
Tuesday July 20, 2021

שופט בית המשפט לענייני משפחה בקריות, ניר זיתוני, קיבל את עתירתה של קטינה, בת 16, תושבת האיזור, להתחסן נגד נגיף הקורונה, בניגוד לעמדת אימה. אביה של הנערה שהוריה גרושים, תמך בהחלטתה.

העתירה הוגשה בחודש מרץ בידי הנערה, באמצעות האפוטרופוס שלה, והיא ביקשה בנוסף לאישור להתחסן, גם אפשרות לצמצם את זמני השהות עם האם וציינה, כי אביה וכל קרובי משפחתו התחסנו. הנערה ביקשה מהאם להתחסן וזו בתגובה טענה, כי תתבע את אביה אם תתחסן. לגביי הרצון לצמצם את זמני השהות עם האם, טענה הקטינה, כי האם מעדיפה את אחותה הקטנה, כאשר שתיהן ביחד, ועל כן היא רוצה לשהות פחות זמן איתה.

האם הדגישה בדבריה, כי אינה מתנגדת לחיסונים, אלא רק מתנגדת לחיסון נגד הקורונה, שהוא ניסוי המוני ראשוני.

לבית משפט הוגשה עמדת העובדת הסוציאלית שמטפלת בקטינה, והיא תמכה בבקשתה להתחסן.

השופט זיתוני ציין בהחלטתו, כי הורי הנערה מנהלים מאבקים משפטיים כבר 12 שנים, והרצון של הקטינה להתחסן, הפך לעוד סלע מחלוקת ביניהם. בהתייחס לנושא החיסונים ציין השופט: “עמדת משרד הבריאות בעניין זה גובשה זה מכבר והיא ברורה וחד משמעית. חיסון נגד קורונה לקטינים מעל גיל 16 הינו בטוח, תועלתו עולה על הסיכון הטמון בו וישנה המלצה חד משמעית לבצעו לכל הקטינים מעל גיל 16”. לסיכום ציין השופט: “אני מתיר לקטינה  לקבל חיסון נגד נגיף הקורונה ללא צורך בהסכמת האם”. כן קיבל השופט את בקשת הקטינה, להקטין את השהות אצל אימה.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף