י"ד ניסן התשפ"ד, 22/04/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

בית המלון הראשון בקריות יוקם ב”חי פארק” קרית מוצקין

בית המלון בקרית מוצקין. הדמיה: יעקב מאור, תיכנון ערים בע"מ
Thursday July 9, 2020

קרית מוצקין על המפה. הוועדה המחוזית לתיכנון ובנייה מחוז חיפה, בראשות איתמר בן-דוד, החליטה אתמול  לאשר תוכנית להקמת בית מלון בתחום שטח “החי פארק” בקריית מוצקין, המתפרס על שטח של כ-100 דונם ומשמש כשטח פתוח ומרכז בילוי חינוכי. הפארק כולל את גן החיות, אמפי תיאטרון פתוח, אולם תיאטרון, מזנונים, מיני לונה פארק, אגם מלאכותי, גני משחקים וחניון ציבורי.

בית המלון במקרית מוצקין. הדמיה: יעקב מאור, תיכנון ערים בע”מ

בית המלון המתוכנן יכלול 65 חדרים בגובה של 3 קומות ואולם אירועים. הבניין יוקם בחלקו על חשבון החנייה הציבורית הקיימת על מנת לשמר את העצים המקיפים את הגן בכניסה לפארק, כך שהמלון ישתלב בגובה העצים הקיימים. הפארק נותן מענה מטרופוליני לפעילות פנאי ונופש, משתלב בשטחים הפתוחים ואינו מפחית מהיקף השטח המשמש את האוכלוסייה כשטח פתוח.

בוועדה המחוזית מציינים, כי הוספת שימוש של מלונאות ייתן מענה לצרכי אירוח ותיירות שלא קיים בגוש הקריות. המיקום בתחום הפארק יכול למשוך תיירות פנים לעיר ולתת מענה למלונאות עירונית.

“החזון שלנו הולך להתגשם”. חיים צורי

התוכנית קודמה ביוזמת עיריית קריית מוצקין, בדחיפת ראש העיר, חיים צורי והוגשה על ידי הוועדה המקומית קריות. אדריכל הפרויקט הוא פיני וינברג והיא נערכה ע”י יעקב מאור.

צורי: “החזון שלנו הולך להתגשם. בית המלון ישמש כמנוף לתיירות נכנסת ויוכלו להתארח בו משלחות של הערים התאומות מכל העולם, של כל הערים בקריות. בית המלון יוסיף מקומות תעסוקה ויגדיל את ההכנסות לעסקים בעיר”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments