כ"ז אייר התשפ"א, 09/05/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

בן דיין: “קליש רותם יצאה קטנה, ההחלטות שלה הזויות”

ראש העיר בחרה לבזבז 2.5 מיליון שקלים על חגיגות מיותרות, במקום לטפל בבעיות הבוערות של העיר. אלי בן דיין ועינת קליש-רותם
Thursday April 22, 2021

עיריית חיפה הייתה היחידה באיזור, שקיימה במות עם אומנים ביום העצמאות, תוך שהכניסה אליהן הייתה באמצעות רישום מראש ותו ירוק. רוב תושבי חיפה וקרית חיים, וכל בני הנוער הלא מחוסנים נשארו בחוץ. חברי מועצה רבים תקפו את ראש העיר, עינת קליש רותם, על החלטתה בנוגע לחגיגות העצמאות. 

חבר מועצת עיריית חיפה ותושב קרית חיים, אלי בן דיין, קשר בריאיון ל”חדשות הקריות”, בין החגיגות לבין ההבטחות של קליש רותם לתושבי קרית חיים, שנשארו עד כה על הנייר בלבד: “ראש העיר בחרה לבזבז 2.5 מיליון שקלים על חגיגות מיותרות, במקום לטפל בבעיות הבוערות של העיר, במיוחד בנושא התשתיות בקרית חיים, שמצבם קטסטרופאלי. כל ראשי הערים באיזור בחרו שלא לקיים חגיגות, כי הבינו, שרוב התושבים לא יוכלו להשתתף בהן, בעוד שקליש רותם בחרה כן לעשות ולבזבז 2.5 מיליון שקלים על חגיגות ל-5000 תושבים”. לילדים ולנערים מתחת לגיל 16 לא ניתנו חיסונים ולכן הם לא הורשו להיכנס ולחגוג.

לחגיגות בקרית חיים הגיעו רק 5000 תושבים?

לכל הבמות שפעלו בכל העיר חיפה, כולל קרית חיים, הגיעו כ-5000 תושבים. זה מה שניתן היה להכניס, על פי מתווה של “התו ירוק”.

לפחות 5000 איש מחיפה וקרית חיים, כן נהנו?

ממש לא, וזה עוד יותר מעצבן. בגלל שבערים מסביב, קרית ביאליק, קרית מוצקין, קרית ים וקרית אתא, לא היו חגיגות, רבים נרשמו לחגיגות בקרית חיים. הרי ראשי הרשויות שם לא עשו חגיגות, כי לא רצו לעשות אפלייה בין תושבים עם “תו ירוק” ובלי תו. אז בטופס הרישום המוקדם, לחגיגות העצמאות בחיפה, ובכלל זה בקרית חיים, לא היה כל סעיף, שזה מיועד לתושבי העיר בלבד. יכלו לבקש את מספר משלם ארנונה או כל פרט אחר, שיאפשר רק לתושבי העיר להירשם, אבל לא עשו את זה. אז שילמנו עבור חגיגות מיותרות, רק בודדים הגיעו וגם הם, לא כולם תושבי העיר. אני מכיר אישית אנשים שבאו מהקריות הסמוכות והשתתפו בחגיגות בקרית חיים.

מה אתה חושב על התנהלותה של קליש רותם?

נגמרו לנו המילים לתאר את דרך ניהולה. שוב ושוב היא מחליטה החלטות שפשוט קשה להבין. לא מסוגל להבין את סדר העדיפויות שלה. הפעם היא בחרה להוציא 2.5 מיליון שקלים עבור חגיגות לתושבים בודדים, במקום למשל, לקדם את שיקום הפארק הצירי בקרית חיים. הנושא אושר לפני שנה במועצת העיר ועדיין דבר לא נעשה. זהו הפארק המרכזי בקרית חיים מזרחית והוא במצב רע, מתקנים שבורים, תשתיות לקויות ומתקנים לא בטיחותיים. כל התקציב הדרוש לשיקום המקום הוא 600 אלף שקלים. אז ראש העיר העדיפה להוציא את הכסף על אירוע יחצני, כדי שיראו כמה היא גדולה, לעומת יתר ראשי הערים שלא קיימו חגיגות. קליש רותם יצאה קטנה, ההחלטות שלה הזויות.

הרשם
שלח הודעה אודות
1 Comment
הכי הרבה הצבעות
החדשות ביותר הישנות ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
שדרות
16 ימים

מי משלם מים עבור גופי דת בחיפה? העיריה.

הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף