י"ט סיון התשפ"ד, 25/06/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

בנט: הממשלה לא נערכת לגל תחלואה שני ומחדל הבדיקות יוביל אותנו לסגר שני

מחדל הבדיקות של הממשלה יוביל אותנו לסגר כללי נוסף. נפתלי בנט
Thursday June 11, 2020

שר הביטחון לשעבר ויו”ר ימינה, נפתלי בנט, חשף אתמול תכנית לאומית להתמודדות עם גל תחלואה שני, במסגרתה הוא קובע, שיש לבצע 100 אלף בדיקות לגילוי קורונה ביום. בנט: “עצימת העיניים של ממשלת נתניהו-גנץ, תביא למכת מוות כלכלית במהלך הגל השני של הקורונה. מחדל הבדיקות של הממשלה מוביל אותנו לסגר כללי נוסף של ישראל בחורף הקרוב ואובדן פרנסה של מיליון אזרחים”. 

בנט תקף בחריפות את רה”מ נתניהו: “נתניהו וגנץ מאפשרים לפקידים לנהל אותם. חודשים רבים לתוך המגיפה, הבלאגן והעצלנות חוגגים. הקמת מערך בדיקות רחב הכרחית להצלת המשק”.

יו”ר ימינה, ח”כ נפתלי בנט: “אנחנו כבר חצי שנה בתוך הקורונה. ממשלת ישראל ממשיכה להתרשל. היא לא הקימה עד עכשיו מערך בדיקות המוני של 100,000 בדיקות ביום לקראת גל החורף הקרוב. בגל הזה נראה גם שפעת וגם קורונה ובלי 100,000 בדיקות ביום, לא נדע מי חולה בשפעת ומי חולה בקורונה ולא נדע את מי לבודד כדי לעצור את המגפה. שוב הממשלה תצטרך לסגור את כל העסקים בישראל כפי שעשתה בפעם שעברה והיא תשלח מיליון מובטלים להיות מובטלי קבע. אני קורא לראשי הממשלה נתניהו וגנץ תתעוררו עכשיו. תמנעו את האסון הכלכלי הקרב אלינו”.

ח”כ בנט הציג תוכנית להתמודד עם מגיפת הקורונה שעיקרייה: הקמת גוף אחד מרכזי להעברת הנחיות ולחינוך להרגלים. הקמת מערך לבדיקות, איתור, ובידוד של נשאי קורונה. גיוס אלפי סטודנטים והכשרתם לביצוע חקירות אפידמיולוגיות. הפעלת מערכת מיחשוב מרכזית מיוחדת במקום חקירות הפרטניות. הקמת מערך בדיקות סירולוגיות (בדיקות דם). יצירת מודל רמזור לקבלת החלטות על פתיחה וסגירה. שמירה על האוכלוסייה הבוגרת תוך דאגה פיזית ונפשית (מבצע ”משמרות הזהב“). בידוד נשאי קורונה. בידוד גיאוגרפי ממוקד ובדיקת קורונה לחוזרים מחו“ל.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments