ב' טבת התשפ"ב, 06/12/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

בסיס הדלקים בעיר נשר יפונה למפרץ חיפה

פינוי הבסיס יאפשר הקמה של איזור תעשייה חדש במפרץ חיפה, עם עשרות אלפי מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר. צילום: דוברות נשר
Wednesday November 10, 2021

הנהלת רשות מקרקעי ישראל, אישרה את ההסכם לפינוי והעתקת בסיס הדלקים בעיר נשר, כאשר מדובר בהסכם משולש בין משרד הביטחון, משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל. מיתחם המחנה הצבאי ממוקם מדרום לרחוב בר יהודה, באיזור התעשייה של העיר נשר. בעיריית נשר בירכו על קידום ההסכם שמהווה בשורה לתושבי העיר.

ההסכם שצפוי להיחתם בימים הקרובים, יאפשר הקמה של איזור תעשייה חדש במפרץ חיפה, עם עשרות אלפי מ”ר של שטחי תעסוקה ומסחר.

בסיס הדלק בעיר נשר, ממוקם זה עשרות שנים בנקודת החיבור בין איזור עמק יזרעאל, חיפה והקריות. הבסיס, אשר איחסן בעבר מוצרי דלק וחומרים מסוכנים, אינו פעיל בשנים האחרונות. בחודשים האחרונים קיימו משרד הביטחון ורשות מקרקעי ישראל מו”מ לפינויו, שהבשיל בימים אלה. במסגרת ההסכם תפותח הקרקע לטובת הקמת איזור תעסוקה רחב ידיים, בייעודים של תעשייה, תעשייה עתירת ידע, מלאכה ועוד. פינוי הבסיס יאפשר להאיץ את הצמיחה הכלכלית והעסקית באיזור, על ידי תוספת של עשרות אלפי מ”ר של מסחר ותעשייה, וחברות עתירות ידע למחקר ופיתוח טכנולוגי. ההסכם יאפשר ניצול מיטבי של הקרקע, אשר עם פינוי הבסיס וקידום התוכנית, יוכל לאפשר ניצול מיטבי יותר בשל מיקומו האסטרטגי.

יעקב קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל: “אני מברך על ההסכם לפינוי והעתקת בסיס הדלקים בעיר נשר, שיבטיח הקמת איזור תעסוקה, תעשייה עתירת ידע ומלאכה, ויביא לניצול מיטבי של הקרקע, תוך פינוי והעתקת מפעל הדלקים המזהם, בדומה להעתקה של מחנות צה”ל אחרים ממרכז הארץ לטובת שימושים אזרחיים. אני מאמין, שהפינוי של המפעל הוא בשורה לתושבי האיזור ויהווה תמריץ לפיתוח העיר”.

במשך שנים פעלתי מול משרד הביטחון ומול רשות מקרקעי ישראל, בכדי לייצר את ההזדמנות למכירת השטח וטיהורו. רועי לוי, ראש עיריית נשר

רועי לוי, ראש עיריית נשר: “זו בשורה אדירה לתושבי נשר. במשך שנים פעלתי מול משרד הביטחון ומול רשות מקרקעי ישראל, בכדי לייצר את ההזדמנות למכירת השטח ולא פחות חשוב מכך, טיהורו. במסגרת העיסקה עמדנו על כך, שתתבצע החלפת קרקע במיתחם. שיווק השטח יאפשר לעוד רשתות מסחר ויזמים להשקיע בנשר. שטח הבסיס היום ממוקם בצמידות לאיזור התעשייה והיזמות שאנו מקימים במחצבה 4.5 ויקרא 4tech, לכן זה רק הגיוני להמשיך את רצף הפיתוח לשטחים נוספים בעיר”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף