י"ד תמוז התשפ"ד, 20/07/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

בעיריית חיפה התכוננו היטב לפגעי מזג האוויר

עובדי העירייה מתמודדים עם פגעי מזג האוויר. צילום: דוברות העירייה.
Monday November 20, 2023

החורף הגיע בגדול: צוותים מתוגברים של מינהל התפעול בעיריית חיפה, פעלו אתמול משעות הבוקר המוקדמות, לטיפול באירועי ההצפות, שנגרמו כתוצאה מהגשמים הכבדים שירדו במשך שעות רצופות.

צוותי העירייה, שפעלו לצד צוותים נוספים של קבלני משנה, נענו לקריאות המתקבלות במוקד העירוני ועסקו בפינוי סחף, אשר נגרם בשל המבנה הטופוגרפי של העיר ונאגר בקולטני הניקוז, דבר אשר גרם להצפות נקודתיות. כמו כן עסקו הצוותים בהחזרת מכסי ניקוז שיצאו ממקומם ובפתיחת צירים, על ידי פינוי ענפים, אבנים וחפצים שונים, שמנעו מעבר כלי רכב והולכי רגל, תוך שימוש במחפרונים ובכלים הנדסיים נוספים.

מפקחי העירייה סיירו לאורך החופים ובשכונות, על מנת לזהות הצפות ולתת מענה מידי וסיוע לתושבים באמצעות צוותי שאיבה, שהועמדו גם הם בכוננות.

עובדי אגף הרווחה קיימו אתמול ויקיימו גם במהלך הימים הבאים, סיורים יזומים ברחובות העיר, במטרה לאתר דרי-רחוב ולהעבירם לדירות מסתור של שירותי הרווחה. בנוסף, נערכו שירותי הרווחה, להעניק סיוע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, קשישים ובעלי מוגבלויות, ופינוי תושבים למרכזים קהילתיים במקרים של הצפות.

עיריית חיפה פנתה לתושבים בבקשה, לנצל את שעות ההפוגה מהגשמים, לחיזוק דודי שמש, סככות וחפצים אחרים אשר עלולים לעוף ברוח, בעיקר מגגות ומקומות גבוהים.

ראש מינהל התפעול בעיריית חיפה, אוהד דורפמן: “החורף שהגיע לחיפה, הביא עימו עשרות מילימטרים של גשם, שירדו בטווח זמן קצר של שעתיים. צוותי התפעול של עיריית חיפה פרוסים בשטח בפריסה רחבה, וערוכים לתת מענה לכל פנייה,  בעיריית חיפה התכוננו היטב לפגעי מזג האוויר ויינתן מענה ככל שיידרש”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments