ט"ו תשרי התשפ"ב, 21/09/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

גרוש שלח כנקמה מידע רפואי חסוי על גרושתו ו”אכל אותה”

הגרושה נהגה להתעמר במרשו לאורך תקופה ארוכה, בכל הנוגע להעברת הילדים לרשותו. עו"ד עמרי לשם. צילום: ניר קידר
Tuesday July 27, 2021

עשרות אלפי שקלים שילם גבר גרוש לגרושתו, לאחר שרצה לנקום בה ושלח לבן זוגה החדש, מידע רפואי חסוי אודותיה. המשטרה נכנסה לתמונה והגרוש קיבל תביעה אזרחית וכתב אישום פלילי מהמשטרה.

סיכסוך גירושין מכוער, שגלש להכפשות הדדיות, תלונות במשטרה ותביעה אזרחית, הסתיים לאחרונה בפיצוי כספי לטובת הגרושה ולחתימה על הסדר מותנה מול המשטרה מצד הגבר. ההסדר יאפשר לו להימנע מרישום פלילי, שעלול היה להכתים קשות את שמו ולפגוע בעתידו.

בני הזוג לשעבר המשיכו לחוות מתיחות ומריבות קשות אחרי גירושיהם, כשמוקד החיכוך עבר להסדרי השהייה עם הילדים.

עו”ד עמרי לשם, שייצג את הגבר בהליך הפלילי, טוען כי הגרושה נהגה להתעמר במרשו לאורך תקופה ארוכה, בכל הנוגע להעברת הילדים לרשותו.

לדבריו, אחת הדרכים בהן נקטה הגרושה, היה טירטור הגבר שוב ושוב לכתובות שונות, שם היא כביכול שוהה ומחכה כדי לקחת את הילדים.

לדברי עו”ד לשם, כשהגבר היה מגיע לאותן כתובות, הסתבר לו שאיש לא מחכה לו בהן, ושגרושתו כבר המשיכה הלאה למקום אחר, וחוזר חלילה.

לדברי עו”ד לשם, באותו יום שבו התפוצצה הפרשה, הגדישה הגרושה את הסאה, והגבר, שכבר ביזבז את זמנו במירדף אחר גרושתו מספר שעות, איבד את שליטתו העצמית והחליט לנקום בה.

הגבר החזיק במידע רפואי אותו שמרה האישה בסוד, גם מפני חברותיה הטובות ביותר. הגבר שיער, שאישתו לשעבר טרם גילתה את אותו מידע לבן זוגה החדש, וצדק. בו במקום, החליט הגבר לשלוח לבן הזוג תצלום של מיסמך רפואי המציין את הבעייה הרפואית, שממנה סובלת גרושתו, זאת על מנת להביכה ולנקום בה על התנהגותה.

פעולתו אכן עוררה את זעמה של הגרושה, אך הגבר לא ציפה כי בעקבות זאת יידרש להליך פלילי ולכתב אישום.

ברגע שנודע לגרושה, שבעלה לשעבר חשף בפני בן זוגה מידע רפואי חסוי, היא מיהרה למשטרה והגישה תלונה חריפה נגדו. לדברי עו”ד לשם, חשיפת מידע רפואי פרטי, מהווה עבירה פלילית לכל דבר ועניין, וניתן אפילו בנסיבות המקרה, להטיל על מי שחושף מידע שכזה בציבור, עונש מאסר בפועל.

מספר ימים לאחר שהתלוננה במשטרה, הגישה האישה באמצעות עורכת דינה, תביעה נזיקית נגד הגבר לביהמ”ש לענייני משפחה, אשר קבע, כי על הגבר לפצותה כספית בסכום עליו הסכימו הצדדים במסגרת גישור.

חקירת המשטרה בעניינו של הגבר הבשילה לכתב אישום פלילי, והגבר פנה לעזרתו של עו”ד לשם, על מנת שייצגו בהליך. עו”ד לשם פנה ליחידת התביעות במשטרה, בבקשה להימנע מהגשת כתב אישום ולהוליך את התיק להסדר מותנה, במטרה ששמו של מרשו לא יוכתם בפלילים. לדברי עו”ד לשם, אין ספק שהמעשה של מרשו, בו הודה, נבע מלהט הרגע ומאובדן עשתונות כתוצאה מהתנהלות אישתו.

לאחר משא ומתן ממושך מול התביעות המשטרתיות, הסכימו הצדדים כי הגבר יועבר להסדר מותנה.

לדברי עו”ד לשם, הסדר מותנה הוא הסכם משפטי שנחתם בין רשות התביעה לבין החשוד. במסגרת ההסדר וכתנאי לחתימתו, מודה החשוד בביצוע העובדות המהוות עבירה פלילית ומתחייב לקיים את התנאים שפורטו בהסדר.

מנגד, רשות התביעה מתחייבת, שלא להגיש כתב אישום נגד החשוד. אם יעמוד החשוד בתנאים שנקבעו בהסדר, מתחייבת התביעה כי התיק הפלילי ייסגר בעילת סגירה הנקראת “סגירה בהסדר” וכך החשוד לא יסבול מכתם במרשם הפלילי.

לאחר המו”מ בין עו”ד לשם לתביעות המשטרתיות, הוחלט כי הגבר ישלם קנס לרשויות המדינה ע”ס 750 שקלים בלבד, ללא פיצוי נוסף לגרושתו, וזאת בהתחשב בסכומים הגדולים אותם כבר נאלץ לשלם כפיצוי לגרושתו במסגרת ההליך האזרחי שנוהל נגדו.

בנוסף, הוחלט שהגבר יישלח לסדנא לניהול כעסים מטעם משרד הרווחה. הגבר הסכים לתנאים הללו, ההסדר המותנה התקבל וכתב האישום בוטל.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף