י"ג תמוז התשפ"ד, 19/07/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

דיקור אונליין למטופלי כימותרפיה בכללית

ד"ר אורית דקסל בטיפול און ליין עם חולה אונקולוגית. צילום: דוברות כללית
Thursday July 9, 2020

תקופת הסגר בקורונה, איתגרה את צוות השירות האונקולוגי של כללית במרכזים הרפואיים “לין” ו”זבולון”, הכולל מערך ייעודי ברפואה אינטגרטיבית (רפואה משולבת כוללת שיטות טיפול ברפואה משלימה המבוססות מחקר), שנועד לשפר את איכות החיים של המטופלים ולחזק את יכולתם להתמיד בטיפול האונקולוגי.

מטופלת אונקולוגית בשיחה טלפונית עם ד”ר אורית דקסל. צילום: דוברות כללית

כמענה למצב זה פיתחה ד”ר אורית גרסל, סגנית מערך הטיפול האינטגרטיבי במכוני כללית, גישה חדשנית לטיפול מקוון (אונליין) המותאמת לאילוצי הקורונה. השירות ניתן למטופלים בכימותרפיה אחת לשבוע, כאשר איש הצוות האינטגרטיבי בכללית הדריך את המטופל מרחוק בתקשורת בטלפון הנייד, כיצד ליישם טכניקות מגע, הרפיה ותנועה, לרבות רפואה סינית במגע (אקופרסורה) ודיקור עצמי. הפעילות נעשתה תוך הקפדה על הבטחת יעילות ובטיחות ובהתאמה אישית למצוקות הייחודיות של המטופל וזאת בהתאם לפרוטוקולים בינלאומיים שצוות הרפואה המשולבת של כללית בחיפה ובקריות היה שותף בגיבושם.

פרופ’ ערן בן אריה, ראש המערך לטיפול אינטגרטיבי במכוני האונקולוגיה של כללית, מציין כי המטפלים הופתעו לטובה ועל אף הספקות באשר ליעילותו של טיפול אינטגרטיבי המבוסס על מגע וקשר אישי, הוכח הטיפול המקוון מרחוק כיעיל והמטופלים דיווחו כי הטיפול הקל לא רק על הרגשתם הכללית, אלא גם על חולשה, כאב, חרדה ובחילות והיווה פתרון טוב במהלך הסגר.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments