י"ט סיון התשפ"ד, 25/06/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

ד”ר רפי ורטהיים יונצח עוד בחייו בקריית ביאליק

ד"ר רפי ורטהיים בסמוך לדגם בית הכנסת המפואר, שנחנך לפני מספר שנים בעיר התאומה קמניץ שבגרמניה. צילום: פרטי
Wednesday September 6, 2023

מחווה נאה: באחרונה סיימה עיריית קריית ביאליק, את הקמתו של אולם תרבות, ספורט וקהילה רב תכליתי, בשכונת “נאות אפק” בעיר. בישיבתה האחרונה החליטה מועצת העיר, לקרוא לאולם החדש על שמו של ד”ר רפי ורטהיים, ראש העיר לשעבר. מועצת העיר נימקה את החלטתה וציינה, את תרומתו של ד”ר ורטהיים  בחיי התרבות והקהילה בעיר. לקריית ביאליק מסורת מכובדת של הנצחת שמות ראשי העיר לשעבר. כך מרכז הנופש והספורט –  קאנטרי אפק, הנושא את שמו של ראש העיר הראשון, צבי קרלינר ז”ל, האולם הרב תכליתי נושא את שמו של ראש העיר השני דני זק ז”ל, וכעת יוענק שמו של ד”ר ורטהיים יבדל”א, לאולם החדש בנאות אפק.

אולם תרבות, ספורט וקהילה  המיועד לכ–600 צופים, הוקם בעלות הנאמדת בכ–14 מיליון שקלים, שהושקעו על ידי מפעל הפיס, משרד התרבות והספורט ועיריית קריית ביאליק. האולם החדש נבנה על פי סטנדרטים מחמירים כדי לעמוד בדרישות  הליגה הלאומית בכדורסל. האולם ישמש בשעות הבוקר את בית הספר התיכון שמוקם כעת בסמוך, ובשעות הערב יעמוד לרשות הקהילה ויופעל על ידי רשת המתנס”ים העירונית. בנוסף לאולם הספורט נבנו במקום חדרי חוגים וחדרי ספח.

האולם החדש מצטרף לשורה של מבני ציבור וחינוך, שהוקמו בשנים האחרונות בשכונת “נאות אפק”, כגון בית הספר “צלילים” לילדים התקשורתיים על רצף האוטיזם,  6 כיתות של מעונות יום לילדים מגיל לידה עד גיל 3, ומתחם גני ילדים שהחל לפעול בראשון לספטמבר.

מהעירייה נמסר: “קריית ביאליק הינה עיר שמכבדת ומנציחה את תולדותיה, נותנת כבוד למייסדיה ובכך מחנכת את דור העתיד”.

מתחם הרב תכליתי שנבנה בשכונת “נאות אפק”. צילום: יניב אזולאי

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments