ג' טבת התשפ"ב, 07/12/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

ההורים רבו האם לחסן את בנם נגד קורונה

השכן ביקש להוציא נגד השכנה שלו צו למניעת הטרדה מאיימת. בית משפט השלום בקריות
Tuesday November 23, 2021

שופטת בית משפט השלום בקריות, גילה ספרא-ברנע, החליטה לקבל את עמדתו של קטין בן 14, תושב האיזור, שביקש כי ההכרעה להתחסן או לא נגד קורונה, תינתן לו ולא תוכרע בבית המשפט, זאת לאור עמדות מנוגדות של הוריו והחשש שלו מקונפליקט נאמנויות.

הקטין חלה בקורונה והחלים. אימו, בהסתמך על עמדת משרד הבריאות, הממליץ על מתן חיסון אחד למחלימי קורונה, ביקשה שהוא יקבל את החיסון. אביו טען מנגד, שלאור העובדה, שהקטין כבר חלה בקורונה בצורה קלה מאוד וללא סיבוכים, אין כל הצדקה לתת לו חיסון, לאור חששו, שיפתח תופעות לוואי או ייגרמו לו נזקים לטווח הארוך.

בית המשפט קיבל את העמדה, כי המחלוקת בין הוריו יצרה אצל הקטין קונפליקט נאמנויות. השופטת ספרא-ברנע ציינה: “אני מקבלת את חוות הדעת, כי הקטין מצוי בקונפליקט נאמנויות, והתרשמתי כי קיבל מסר מכל אחד מההורים, גם אם לא במפורש, כי עמדתו מהווה תמיכה בזו של מי מההורים“.

השופטת ציינה, כי החוק לא מחייב להתחסן וכי יש לעשות הפרדה בין השיקול הרפואי, כאשר לפי חוות דעת מומחה, חיסון אחד מומלץ לקטין, לבין טובת הקטין ורצונו. בסופו של דבר קבעה השופטת, כי  טובתו של הקטין היא, שלא יינתן צו המקבל את עמדת מי מהוריו, שכן כל הכרעה עלולה להעמיד אותו במצב שלפיצולמול אחד ההורים.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף