י"ז אייר התשפ"ב, 18/05/2022

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

החל המבצע ״2 טיפות 2022 להשלמת חיסוני פוליו״

האחות אודט נהוראי, נותנת חיסון נגד מחלת הפוליו בטיפת חלב. צילום: דוברות כללית
Tuesday May 3, 2022

הצלת חיים: בעקבות מספר מקרי הידבקות בנגיף הפוליו בקרב ילדים, ובהתאם להחלטת משרד הבריאות, החל המבצע ״2 טיפות 2022 להשלמת חיסוני פוליו״, במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית.

לדברי רינת בסל, מנהלת הסיעוד במחוז, “הורים לילדים עד גיל 18, מוזמנים לתאם תור באמצעות מוקד כללית ב-2700* ולהגיע לטיפות החלב ולמרכזי בריאות הילד הפזורים ברחבי המחוז, כדי להשלים את מנות החיסון כנגד נגיף הפוליו, הניתנות ב-2 טיפות לפה. אנו בכללית ערוכים למבצע והצוותים המחסנים תודרכו בהתאם. לילדים בגילאי 0-7, החיסונים יינתנו בטיפות החלב של כללית ושל משרד הבריאות, שם מתנהל המעקב והתיעוד של חיסוני השגרה. ילדים ובני נוער בגילאי 7-18 יחוסנו בטיפות החלב, במרפאות עם רפואת ילדים ובמרכזי בריאות הילד. אנו קוראים להורים ולילדים להגיע בתיאום מראש, מצוידים בפנקס החיסונים ולהשלים את כל מנות החיסון הנדרשות להגנה מלאה. זה בידיים שלנו, אנו יכולים לעצור את המשך ההתפשטות הנגיף. השלמת כל מנות החיסון נדרשת, על מנת לשמור על הבריאות שלנו ושל הסובבים אותנו. הנגיף עלול להתרבות במערכת העיכול של האנשים שלא התחסנו באופן מלא, ולהדביק את הסובבים”.

“החיסון בטוח ויעיל, תופעות הלוואי מעטות וחולפות מהר. המטרה היא, שכל הילדים עד גיל 18 יהיו מחוסנים, על פי השגרה הנהוגה בארץ מאז 2014”, מסבירה אלישבע כהן ארזי, רכזת רפואה מונעת במחוז.

“המטרה היא לעלות את רמת החיסוניות של כלל הציבור בישראל, בעיקר בילדים, ובכך למנוע את התפשטות והתפתחות הנגיף. הסיכון למחלה הוא לכל מי שאינו מחוסן כלל, תינוקות שטרם הספיקו להתחסן, אנשים שהתחסנו בעבר באופן חלקי וכן אנשים בעלי דיכוי חיסוני, בשל הרקע הרפואי שלהם. אדם שאינו מחוסן באופן מלא, יכול להידבק ולהדביק אחרים, מבלי שהוא עצמו יחלה במחלה. אנחנו מזמינים אתכם לבוא עם ילדיכם”, סיכם רונן נודלמן, מנהל המחוז.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף
[newsletter_signup_form id=1]