י"ז אייר התשפ"ד, 25/05/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

הכנסת דחתה הצעה להקמת ועדת חקירה בנושא פרשת הצוללות

רם בן ברק במליאת הכנסת. צילום: אתר הכנסת
Thursday June 25, 2020

מליאת הכנסת דחתה את הצעת חברי הכנסת, רם בן ברק ומשה (בוגי) יעלון להקים וועדת חקירה פרלמנטרית בנושא “פרשת הצוללות וכלי השייט”. 

ח”כ רם בן ברק אמר: ״בפרשייה ישנם אנשים מאוד בכירים ששירתו בלשכות הכי בכירות במדינת ישראל. מדובר על מכירת נשק אסטרטגי למצרים, שלא ברורה שרשרת האישורים שעברה, או יותר נכון שלא עברה שרשרת אישורים כנדרש, ולכן אין מנוס מלחקור את הפרשה על מנת להגיע לחקר האמת ולוודא, שמי שפעל לא כשורה יעמוד לדין ובעיקר לוודא שמקרה דומה לא יחזור בשנית. אין פה שאלה של ימין או שמאל; קואליציה או אופוזיציה. מדובר בביטחון המדינה”.

ח”כ משה יעלון: “מאחר ואני בקיא בהגדרת תחומי האחריות שוועדת החקירה הפרלמנטרית נדרשת לבדוק, אני מעריך שלא נצטרך “להמציא את הגלגל מחדש”. אך מאחר שבפרשה זו שובשו הנהלים וטושטשו תחומי אחריות, על ידי מי שעדיין מכהן כראש הממשלה, חשוב שבדיקה זו תבוצע בהקדם. אנחנו גם רואים, בעצם הימים האלה, עד כמה הנאשם נתניהו, איבד את הדרך, איבד את הבלמים, איבד את המצפן ואת המצפון. נתניהו איבד את הבושה, איבד את החובה של משרת ציבור, לדאוג לאזרחיו ולא לעצמו. עדיף היה שיתפטר לנוכח הנזק שגרם וגורם למדינת ישראל ואזרחיה, אך לצערנו, מקבל היום גיבוי ממי שאמור היה להוות אלטרנטיבה שילטונית שמצילה את המדינה ואזרחיה, ומחזירה אותנו למסילה”.

השר דוד אמסלם השיב בשם הממשלה: “האמת היא, שלא היתה עלילת דם גדולה יותר מעלילת הדם השקרית של פרשת הצוללות. מהיום הראשון שעלתה הפרשה, אתם וכל כלי התקשורת שמגויסים איתכם, בכל פעם שהם דיברו על הפרשה, כאילו משום מקום הראו בטלוויזיות את רוה”מ נכנס לצוללת ויוצא מהצוללת. זאת גניבת דעת קלאסית שאתם עושים תמיד, זאת השיטה שלכם. ח”כ סגלוביץ’, אתה הרי מאותה היחידה שהקמת, גם נתתם לפרשה את השם 3000, כאילו יש איזו סדרה 1000, 2000, 3000, זה המשך של אותה גניבת דעת, ששוטפים לציבור את מוח. יש שיטה שאתם חוזרים על הדברים ואתם חושבים שבסופו של דבר מישהו יחשוב שהם אמיתיים. אתם ממשיכים להעלות גרה כל הזמן ומנסים להטיל רפש בראש הממשלה, במקום לעבוד למען אזרחי מדינת ישראל”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments