ג' טבת התשפ"ב, 07/12/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

“המאבק באלימות נגד נשים חייב להתחיל בגיל צעיר”

יום המאבק הבין לאומי באלימות כלפיי נשים, שנערך בקרית ביאליק, השיג את מטרתו. צילום: מתוך אתר אלימות כלפיי נשים
Thursday November 25, 2021

במסגרת יום המאבק הבין לאומי למניעת אלימות נגד נשים, שנערך היום (25/5/21), ציינה קרית ביאליק את האירוע, במיפגש מיוחד בהשתתפות קהל רב, שכלל גם הרצאה מרתקת של ליאת פריימן, אחותה של מיכל סלה, שנרצחה בידי בעלה. עוד בכניסה לאשכול הפיס קיבלו את פני הבאים, מייצגים בנושא אלימות נגד נשים, שהוכנו בידי תלמידי שלושה בתי ספר בעיר, “יעדים”, “חטיבת אורט דפנה” ותיכון “עוצמ״ה זוקו”. להקת בית הספר ״יעדים״ אף חיברה שיר מיוחד לאירוע, ״קרב אגרוף״, שהמחיש את נושא האלימות נגד נשים. את האירוע, שהשתתפו בו עשרות נשים ותלמידות, אירגנו טלי סוקניק, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, וחברת המועצה ענת וורמברנד, יו”ר מועצת הנשים העירונית.

בשיחה עם “חדשות הקריות” אמרה חברת המועצה, עד כמה האירוע היה חשוב: “גולת הכותרת הייתה כמובן ההרצאה של פריימן, “משתפות לא שותקות”, במסגרתה סיפרה על אחותה שנרצחה, על התופעה, על סימני האזהרה שכולם צריכים להכיר, גם אם בהתחלה לא מדובר באלימות פיזית. פריימן הקימה את פורום מיכל סלה, שכבר גייס מתנדבות רבות, שמטרתו למגר את התופעה באמצעות חשיבה חדשנית וצעדים משמעותיים. ההרצאה הייתה מרתקת, מרגשת, הועלו גם קטעי וידאו של מיכל סלה ז”ל. הבנו שבמקרה שלה, הכתובת הייתה על הקיר”.

הערב השיג את מטרתו לדעתך?

 בהחלט. הגיע קהל רב, כולל גם תלמידות והתקיים שיח פורה בסוף ההצגה. ראש העיר, אלי דוקורסקי, שהגיע גם הוא לערב הזה, ציין שהייתה הצגה מרתקת. כן הודה למועצת הנשים, לעבודה שלנו ולפעילות הכוללת שמטרתה להעלות את המודעות לנושא האלימות במשפחה, תוך דרישה לבצע שינויים בנושא החקיקה והאכיפה.

בתקופת הקורונה הייתה עלייה במספר התלונות על אלימות במשפחה. מה קורה מאז?

בעת הקורונה האלימות כלפיי הנשים עלתה, בגלל הסגרים וסיר הלחץ שהאנשים היו בו. בעקבות המשבר, עלתה דרישה להגביר את השירותים הניתנים לנשים בסכנה, כמו עובדות סוציאליות, מקלטים לנשים מוכות ועוד. לפני כמה ימים נרצחה עוד אישה, איישה אבאדי בכפר ליד עכו. השנה, אולי יש פחות מקרים של רצח נשים, אבל יש יותר תלונות, בגלל הגברת המודעות. נשים לא שותקות יותר, זועקות לעזרה וזה דבר חיובי.

יותר אלימות פיזית, מינית, כלכלית. יותר אלימות מילולית, מצב הנשים הורע בשנה האחרונה. ענת וורמברנד

יש בשורה בתקציב החדש בנוגע למלחמה באלימות נגד נשים?

יש בשורה. קודם כל, יש את התוכנית של שרת החינוך למניעת אלימות במערכת החינוך ובקרב בני הנוער. אין ספק שהטיפול בתופעת האלימות חייבת להתחיל מגיל צעיר, צריך לבנות מודעות מלמטה. לכן התוכנית הזו חשובה כל כך. אנחנו רואים שמבינים את הבעייה ומתחילים לעבוד. אני אופטימית.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף