ה' אייר התשפ"א, 17/04/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

המאבק על הכסף: נרקומן שנפטר השאיר ירושת מיליונים

בית המשפט מתבקש לקבוע, כי הידועה בציבור תירש של מחצית מעיזבונו של המנוח. עו"ד רגב אלקיים
Monday April 5, 2021

למי שייך רכושו של אדם, שהיה מכור לסמים קשים ונפטר לאחרונה, ככל הנראה ממנת יתר? לילדיו או לאישה הטוענת כי הייתה בת זוגו? בסוגיה זו מתבקש להכריע בית המשפט לענייני משפחה, בתובענות שהוגשו ע”י ילדי המנוח והידועה בציבור. את הידועה בציבור מייצגים עוה”ד רגב אלקיים וסיניה חריזי מוזס.

בעיצומם של ימי השבעה, ארבעה ימים בלבד לאחר שהתבשרו על ידי אמם (גרושתו) על מותו של אביהם, הזדרזו שני ילדיו להגיש בקשה לרשם הירושות, להוריש להם את כל רכושו בשווי של מיליוני שקלים. האישה, הטוענת כי היא בת זוגו והידועה בציבור שלו, הגישה מנגד, באמצעות עו”ד רגב אלקיים, התנגדות לבית המשפט, למנוע את חלוקת העיזבון בין ילדי המנוח בלבד.

ילדי המנוח טוענים, כי הם כלל לא ידעו על קיומה של האישה, וכי אין כל הוכחה שהיא הייתה בת זוגו של אביהם, מה גם שבתעודת הזהות שלה רשומה כתובת אחרת.

ילדיו של המנוח מוסיפים וטוענים, כי האישה היא עבריינית מורשעת בסחר בסמים, שלא לצריכה עצמית.

הידועה בציבור טוענת מנגד, כי המסמכים שילדי המנוח צירפו לבקשתם הושגו בגניבה, ובשל כך היא אף הגישה נגדם תלונה במשטרה. עוד היא טוענת, כי הילדים לא היו בקשר עם אביהם יותר מ-25 שנה, בעוד היא חיה עימו בדירתו בתשע השנים האחרונות, ניהלה עימו משק בית משותף והוא אף מת בזרועותיה, תוך שהיא מנסה לבצע בו ניסיונות החייאה. לדבריה, בתוקף היותה הידועה בציבור שלו, היא זכאית למחצית מעיזבונו.

“המתנגדת היא אישה מוכת גורל, שנאבקת זה שנים בהתמכרות לסמים עקב נסיבות חייה הקשות, ולכן נושא שינוי הכתובת בתעודת הזהות לא היה בראש מעייניה”, טוען עו”ד אלקיים בתשובה שהגיש בשם האישה, “ברור כי דבר זה אינו מפחית מהעובדה, שהיא ניהלה קשר זוגי ומשק בית משותף עם המנוח קרוב לעשור”. עוד טוען עו”ד אלקיים, כי בתקופת מאסרה של האישה, דאג המנוח כל העת לרווחתה הכלכלית.

לבקשתה צירפה האישה מסמכים משפטיים, המעידים כי היא חיה בדירת המנוח כבת זוגו ואף צירפה תצהירים של שכניה לבניין התומכים בטענתה. “היא מתגוררת בדירה בבניין במשך כעשור וניהלה כל השנים הללו משק בית משותף עם בן זוגה, שכננו לבניין”, כתב אחד השכנים בתצהיר החתום על ידו: “ראיתי אותה במהלך השנים הללו מגיעה עם קניות, לעיתים יחד עם בן זוגה המנוח, וידעתי מתוקף היכרותי את השניים, כי הם זוג לכל דבר ועניין”, כתב שכן אחר.

עוד טוענת האישה, באמצעות עו”ד אלקיים, כי לאחר שגילתה, כי מהדירה, שבה התגוררה עם בן זוגה נעלם רכוש, היא הגישה תלונה ראשונה במשטרה נגד בתו של המנוח בגין ניסיון פריצה, גניבה והוצאת רכוש. “באותו המועד האישה עדיין לא ידעה אודות גניבת רכושה הפרטי והחסוי”, דברי עו”ד אלקיים, “מיד לאחר מכן היא נדהמה למצוא מנעולן על סף דלתה, שאת שירותיו שכרה בתו של המנוח וכל זאת בניסיון לסלק אותה מביתה. טוב שהדבר נמנע, מעצם הימצאותה של האישה בביתה באותה העת ובסיוע המשטרה שהוזעקה למקום. משלא עלה הדבר בידי בתו של המנוח, היא אצה רצה בו ביום והגישה בקשה לצו ירושה, ארבעה ימים לאחר פטירת המנוח, בניסיון נואל לקבל במחטף, תוך כדי הטעייה וניסיון מירמה”, דברי עו”ד אלקיים, המבקש מבית המשפט לקבוע, כי הידועה בציבור תירש של מחצית מעיזבונו של המנוח.

הרשם
שלח הודעה אודות
1 Comment
הכי הרבה הצבעות
החדשות ביותר הישנות ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
אורלי פרץ
11 ימים

ברור שמחצית מעזבונו צריך ללכת לבת זוגתו בנסיבות אלה, גם אם הייתה נרקומנית, הם היו בני זוג ואם אין צוואה אז חצי חצי.

הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף