ט"ז ניסן התשפ"ד, 24/04/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

המשרד להגנת הסביבה: ריכוזי הבנזן בתחנות הניטור שמול אסדת לוויתן דומים לריכוזי הרקע בשבועות האחרונים

הבוקר בשעה 07:30 החל תהליך הנישוב והוצאת הגזים מאסדת לוויתן, ובשלב זה תערובת הגזים הנפלטת כוללת בעיקר חנקן (99.9% נכון לשעה 10:50). מאוחר יותר – לפי נתוני צוות המשרד שעל האסדה, בשעה 13:00 בקירוב לפי הערכות נובל, יתחילו להיפלט גם תרכובות אורגניות שאינן מתאן (NMVOC), ובכללן בנזן

צילום: יח"צ
Tuesday December 31, 2019
אורגד עמר

הבוקר בשעה החל תהליך הנישוב והוצאת הגזים מאסדת לוויתן. במהלך כל שעות היום ניתן לעקוב אחר נתוני הניטור בתחנות המוצבות לאורך רצועת החוף מול אסדת לוויתן באמצעות אתר המשרד והאפליקציה.

בשעות הבוקר נשבה רוח דרומית דרום מזרחית לאורך החוף, אשר הסיעה את המזהמים מהאסדה לכיוון צפון צפון-מערב מעל הים במקביל לקו החוף.

בהתאם לכך, ריכוזי הבנזן אשר נמדדו בתחנות הניטור היו נמוכים ונעו בין 0.32 – 1.28 מק”ג/מ”ק. נכון לשעה 11:00 הרוח היא דרומית והריכוזים הם עדיין בטווח הערכים אשר נמדד במהלך התקופה 1 נובמבר – 22 דצמבר שהיא תקופת הייחוס להרצה (תקופה עם תנאים מטאורולוגים דומים).

הממוצע התקופתי של ריכוזי הבנזן בכל תחנות הניטור בתקופה של נובמבר-דצמבר נע בין 0.29 ל-0.80 מק”ג/מ”ק, שהם 7.4% עד 20.5% מערך הסביבה והיעד היממתי. ערכי הבנזן היממתיים המרביים בתקופה זו נעו בין 0.64 ל-1.75 מק”ג/מ”ק שהם 16.4% עד 45% מערך הסביבה והיעד היממתי.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי לאור עומס משתמשים רב, קרסה הבוקר זמנית מערכת נתוני איכות אוויר של המשרד והאפליקציה, אך התקלה טופלה לאחר מכן והדבר לא השפיע על המידע.

המשרד ימשיך לפרסם לאורך שעות היום את ריכוזי הבנזן הנמדדים בתחנות הניטור המוצבות לאורך רצועת החוף אשר מול האסדה.

עוד נמסר כי מהמשרד להגנת הסביבה כי אין כל הנחיות מיוחדות לציבור לאורך כל שעות היום, וכי ההשפעה על איכות האוויר באזור החוף מול האסדה תהיה מזערית. אין כל מקום או הנחיות לפינוי תושבים ולפי חוות הדעת של כל המומחים לא צפוי כל סיכון לציבור בעת הנישוב.

אנו ממליצים לציבור להוריד את האפליקציה: “אוויר בסביבה” של המשרד ולהתעדכן בזמן אמת בתוצאות תחנות הניטור, המשקפות את מצב איכות האוויר וכן לאתר המשרד לאתר איגוד ערים לאיכות סביבה שרון-כרמל.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments