ט"ו תשרי התשפ"ב, 21/09/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

סיכסוך שכנים על חנייה עבר כל פרופורציה

חניית השכן נתפסה, הוא ביקש משכנתו להזיז את הרכב, השכנה התלוננה במשטרה ונגד השכן בעל החנייה החוקית, הוצא צו הרחקה ונטילת נשקו האישי. עו"ד עמרי לשם. צילום: ניר קידר
Sunday September 5, 2021

קבלו סיפור לחג: השכנה התקשתה בחנייה וחסמה שוב ושוב את הגישה לבית השכן. כשהעיר לה על כך, זכה לתלונה במשטרה, צו הרחקה ונטילת נשקו האישי. רק לאחר התערבות עו”ד הצו בוטל.

סיכסוכי שכנים היו כל השנים ויהיו כל השנים. בעקבות סיכסוך שכזה על חנייה, בו העיר אחד השכנים לשכנתו על החנייה שלה, הוא עבר שלא בצדק סידרת חינוך מהמשטרה, שכללה צו הרחקה נגד המתלונן בגין הטרדה מאיימת, ושלילת רישיונו לשאת נשק, תוך פגיעה קשה במקור פרנסתו. כך עולה לפחות מפרשייה סוערת שהגיעה לאחרונה לפתחו של בית המשפט.

גירסאות הצדדים סותרות, כמו ברוב הסיכסוכים המגיעים לפתחו של בית המשפט. השכן, אשר מיוצג על ידי עו”ד עמרי לשם, הציג תמונות לפיהן שכנתו החנתה את רכבה בצמוד לחומת ביתו, בצורה שהפריעה לתנועה ופוגעת ברכושו. השכן בסך הכל ניגש לבקש ממנה ומבן זוגה, בצורה נעימה, שיזיזו את רכבם.

לטענת השכן, אין זו הפעם הראשונה, ששכנתו מחנה את רכבה באופן שמפריע לתנועה ופוגע בחומת ביתו ומדובר בעניין שבשיגרה, מכיוון שהיא מתקשה בחניות. הפעם, לא רק שהאישה חסמה עם רכבה את מעבר עוברי האורח, אלא כאמור גם פגעה בקיר ביתו ולכאורה הסבה לו נזק. בשום שלב, כך טען השכן, הוא לא איים, לא עליה ולא על בן זוגה, לא קילל ולא תקף, אלא רק ביקש מבני הזוג באדיבות שיזיזו את רכבם והם הסכימו לכך.

לטענת השכן, לאחר הסכמתם להזיז את הרכב הוא חזר אל החנייה, חיכה בשמש הקופחת לפחות 20 דקות, ומשראה ששכניו לא מגיעים, הוא בא בשנית אל דירתם, צילצל בפעמון, אך לדבריו “הם טרקו לי את הדלת בפרצוף”.

גירסת השכנים שונה מן הסתם לחלוטין. על פי גירסתם, השכן הופיע בפתח ביתם ואיים על הגבר, שאם לא יגיע עכשיו להזיז את רכבה של בת זוגו הוא “י_ _ _ ן אותו”, וכל זאת תחת צעקות וניסיון להתפרץ בכוח אל תוך הדירה.

עוד נטען בבקשת בני הזוג למתן צו למניעת הטרדה מאיימת, כי שכנם “דחף פיזית את הדלת בניסיון להיכנס לתוך הבית, ובאיום למכות תוך צעקות וקללות”.

על פי גירסת בני הזוג, לאחר מעשיו אלו, השניים פנו באופן מידי למשטרה, הגישו תלונה נגד השכן, ומשם מיהרו לבית המשפט, וביקשו להוציא נגד השכן צו למניעת הטרדה מאיימת.

בדיון בבקשה, שהתקיים עוד באותו יום במעמד צד אחד, קבעה השופטת, כי מהבקשה עולה לכאורה, כי מתקיימות נסיבות שעשויות להצדיק מתן צו למניעת הטרדה מאיימת, ועל כן הורתה על מתן הצו, עד לדיון בבקשה במעמד שני הצדדים.

לדברי עו”ד עמרי לשם, המייצג את השכן “המאיים”, לא רק שלא היו דברים מעולם, אלא שפנייתה זו של השכנה לביהמ”ש והוצאת הצו, פגעה באופן מידי וקשה בעיסוקו וביכולת פרנסתו של השכן.

עו”ד לשם מציין, כי על פי הנוהל הרגיל של בתי המשפט, בכל מקרה של הוצאת צו למניעת הטרדה מאיימת, רישיון הנשק מותלה באופן אוטומטי, גם אם לא התבקש הדבר. רישיון זה יוחזר לבעליו, רק במקרה שינוקה מכל חשד, ומדובר בתהליך שעלול לקחת חודשים ארוכים, ומתנהל מול המשרד לביטחון פנים.

עו”ד לשם טוען, כי מרשו שוהה במסגרת עבודתו בשטחי יהודה ושומרון באופן יומיומי, ועבודתו עלולה להיפגע קשות, ואף להגיע אל סיומה, אם לא יתאפשר לו לשאת נשק להגנה עצמית.

לדבריו, מרשו לא נקט באיומים ולא השתמש בכוח בשום שלב בעימות עם שכניו, אך האישה, שנעלבה מפנייתו בדבר חנייתה, החליטה יחד עם בן זוגה להשיב לו מנה אחת אפיים, והשניים הגישו נגדו תלונה כוזבת למשטרה ולבית המשפט.

שופטת נוספת, שההחלטה הסופית בעניין הצו למניעת הטרדה מאיימת הגיעה לפתחה, לא התרשמה כי לבני הזוג נשקפת סכנה כלשהי והורתה על ביטול הצו נגד שכנם.

לעניין נשקו האישי של השכן פסקה השופטת: “ככל שהדברים תלויים בבית המשפט, הרי שאין מניעה כי יוחזר הנשק למשיב, אולם אין בכך כדי לקבוע לרשויות המוסמכות ואין בכך כדי להתערב בשיקול דעתן”.

מצויד בהחלטת בית המשפט, הגיש עו”ד לשם בקשה דחופה ומנומקת לפקיד הרישוי המוסמך באגף לרישוי כלי ירייה במשרד לביטחון פנים, להשבת רישיון הנשק למרשו, והנשק הוחזר תוך זמן קצר.

 

הרשם
שלח הודעה אודות
1 Comment
הכי הרבה הצבעות
החדשות ביותר הישנות ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
הרצל
13 ימים

הבעיה ברחוב הפטל 2 כל הזמן חוסמים את החניה ,אני פונה לפקוח עד שהם יגיעו יקח שעות ,מחסור בררה אני מחפש חניה במקום אחר.

הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף