ה' אייר התשפ"א, 17/04/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

“העם חצוי לשניים, זה לא ישתנה גם אם נלך שוב לבחירות”

לדעתי, הגיע הזמן לשלב את האזרחים הערבים במדינה, באופן מלא. ג'נו פלס, סגן ראש העיר קרית ים
Wednesday April 7, 2021

שבועיים חלפו מאז הבחירות ועדיין אין רעיון מקורי להקמת קואליציה יציבה, שתרכיב את הממשלה הבאה. לכל אופציה שעולה לדיון, קמים מתנגדים רבים והסיכוי לצאת מהפלונטר נראה יותר ויותר קלוש. 

סגן ראש עיריית קרית ים, ג’נו פלס, ציין בראיון ל”חדשות הקריות”, כי המצב לא מפתיע וגם לא הולך להשתנות: “הבחירות הללו הוכיחו, אם מישהו עוד היה זקוק להוכחה, שהעם הזה חצוי לשניים יותר מאי פעם בעבר. לא הייתה הכרעה בבחירות וספק אם תהיה הכרעה, גם אם שוב נלך לבחירות”.

יש כאלו שמעלים כל מיני אופציות, כמו קואליציית שינוי בראשות בנט?

אין תמוה מכך, שראש הממשלה הבא, יבוא מסיעה של שבעה חברים, כאשר מנגד יש ראש ממשלה שקיבל 30 מנדטים. העם חצוי לשניים מזמן. פעם היו שני גושים גדולים, היום יש כל מיני מפלגות קטנות, שלא ברור היכן הן עומדות ומה האידיאולוגיה שלהן. האידיאולוגיה כבר לא חשובה, רוצים רק להחליף ולא משנה במי. את זה שרוצים להחליף, את ביבי, בחר רבע מהעם. זה לא מסתדר לי.

מנגד, גם הרעיון להקים ממשלה עם מנסור עבאס, מצד אחד, וסמוטריץ מצד שני, לא בדיוק מבטיח ממשלה יציבה?

אני רוצה לדבר ברמה העקרונית: לדעתי, הגיע הזמן לשלב את האזרחים הערבים במדינה, באופן מלא. אמרתי לחברי בליכוד, שרק הליכוד, שהביא שלום עם מדינות ערב, מסוגל לשלב באופן מלא את האזרחים הערבים. אני בעד לתת לאזרחים הערבים את כל הזכויות שלהם, בתשתיות, בחינוך, בביטחון אישי. אלו בדיוק הנושאים שרע”מ מקדמת, אז למה לא לקבל אותם בידיים פתוחות? אני אומר, בוא נאמר להם אהלן וסהלן. אני מצפה שהליכוד יעשה את הצעד החשוב הזה. זה גם יוכיח לכל האוכלוסייה הערבית, שהרשימה המשותפת עם איימן עודה ואחמד טיבי, דואגת למשהו אחר, בטח לא לאינטרסים של הציבור שבחר בה.

נראה לך שעבאס וסמוטריץ ישבו באותה ממשלה?

אז מה האלטרנטיבה? שוב בחירות? אם בנט וסער היו שמים את הבעיות האישיות שלהם בצד ומצטרפים לממשלת ימין, זה היה יותר קל. סער אומר היום, שביבי מסוכן לישראל. פעם, לפני שהפסיד בפריימריז, הוא אמר שנתניהו ראש הממשלה הכי טוב שהיה כאן. לפני בחירות אומרים הרבה דברים, עכשיו הזמן להיות ריאליים ולהקים ממשלת ימין יציבה.  

אחרי שביבי לא קיים את הרוטציה, מי יאמין לו?

אני לא יודע למה לא קוימה הרוטציה ובטח גם לגנץ יש חלק באשמה. אבל אני בטוח, שאם רוצים, ידעו לנסח הסכם שיהיה טוב ושכולם יכבדו. ואני שואל שוב, מה האלטרנטיבה? עוד בחירות? הרי סער, שהחל את הקמפיין הזה עם 24 מנדטים, ימחק. ביבי, למרות המשפט נגדו ולמרות הקורונה, קיבל 30 מנדטים. זו אמירה חזקה.

4 פעמים נתניהו לא הצליח להרכיב ממשלה. גם זו אמירה?

זה אומר שיש גוש ‘רק לא ביבי’, שפשוט שונא אותו. תראה איך המצב שלנו השתפר, יצאנו מהקורונה בזכות החיסונים, הכלכלה הרבה יותר יציבה ממה שחשבו שתהיה אחרי המשבר של השנה האחרונה, יש פה הישגים מרשימים. אני גם חושב, ששיטת הבחירות שלנו לא עובדת. צריכים לשנות אותה, כדי שתהיה פה ממשלה יציבה.

רוצה לדבר על העדות שנשמעת במשפט נתניהו?

לא. אני רוצה להמתין לסיום המשפט.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף