י"ז אייר התשפ"ד, 25/05/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

הרמטכ”ל כוכבי ביקר בפיקוד צפון וצפה בבוחן של גדוד “עשת”

הרמטכ"ל כוכבי עוקב אחרי התרגיל. צילום: דובר צהל
Wednesday June 24, 2020

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ביקר אתמול (יום ג’) בבוחן רף פיקוד הצפון של גדוד ״עשת״, בליווי מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, ומפקד עוצבת “עקבות הברזל״, אלוף-משנה דוד (דודו) סונגו.

השתתפות הגדוד בבוחן, מסכמת את לבנת האימון של עוצבת “עקבות הברזל”, חטיבת השריון הסדירה הראשונה שמשלימה את הבוחן.

צילום: דובר צה”ל

בוחן רף פיקוד הצפון מתרחש בשטחי האש בבסיס אימון פיקודי “אליקים” וברמת הגולן, ומטרתו לבחון את מוכנות הכוחות ללחימה בלבנון. הבוחן כולל מגוון רחב של תרחישים והתקלות תוך אתגר אופרטיבי משתנה.

הרמטכ”ל כוכבי צופה על התרגיל. צילום: דובר צה”ל

במהלך הביקור שוחח הרמטכ”ל עם קציני וחיילי גדוד “עשת” בעוצבת “עקבות הברזל” וגדוד “גרניט” בחטיבת הנח”ל, בנושאי מוכנות לקראת אפשרות לתקופה מאתגרת בגיזרת יהודה ושומרון, וכחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף קורונה.

לוחמי גדוד “עשת” במהלך התרגיל. צילום: דובר צהל

רב-אלוף אביב כוכבי: “החל מהבוקר צה”ל החמיר את כל ההנחיות שלו. אנחנו חייבים להישאר כשירים. אזרחים יכולים להיות בבית בבידוד, צה”ל לא יכול. ממה שאני רואה פה, רמת הלחימה טובה והיא מכוונת באופן טבעי לזירת הלחימה המרכזית – בצפון חיזבאללה, חמאס וגא”פ ברצועת עזה. אבל אתם יכולים למצוא את עצמכם בעוד כמה שבועות באיו”ש בגלל הפרות סדר וטרור. אתם צריכים להיות גמישים, תהיו מוכנים עם עצמכם, האירועים הקרובים יכולים להתפתח ללחימה בעזה. אתם צריכים למצות כל רגע של אימון וכל רגע של פנאי לתירגול, להכשרה וללימוד, כדי להיות הכי מוכנים. אם יש דבר משמעותי ללוחמים שאיתו הם חוצים את הגבול זה תחושת מסוגלות וביטחון. כשאתה מתאמן פעם ועוד פעם, אתה מפתח תחושת מסוגלות, וגם אם אין לך את תרמיל העור הטוב ביותר, יש בתחושת המסוגלות עוצמה ואנרגיה שהיא חזקה מכל דבר אחר. אני אומר לכם פעם נוספת – ההתרשמות שלי היא התרשמות טובה, ואני מקווה מאוד שתמשיכו רק לתרגל ושלא תצטרכו לממש את מה שאתם טובים בו”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments