כ"ח כסלו התשפ"ד, 11/12/2023

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

השתמש בסטרואידים לניפוח שרירים ונמצא במצב קשה

נטל סטרואידים לניפוח שרירים ונמצא במצב קשה. המחלקה לטיפול נמרץ בנהריה. צילום: אלי כהן
Monday September 11, 2023

סכנת חיים: 27  ימים לאחר שהובא למרכז הרפואי לגליל בנהריה, כשהוא במצב קשה מאוד, כתוצאה משימוש בסטרואידים אנאבוליים לשם ניפוח שרירים לעיצוב הגוף, שוחרר הגבר בן ה-32 מאזור הצפון, למוסד שיקומי למונשמים כרוניים.

המטופל עדיין מונשם ומוגדר במצב קשה ויציב, כאשר הדרך היחידה לתקשר איתו, היא באמצעות מצמוץ או תנועות עיניים בלבד.

לאחר הגעתו הועבר המטופל, כשהוא מחוסר הכרה, ליחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי, שם היה מאושפז במשך כשלושה שבועות. לאחר שחל שיפור קל במצבו הועבר למחלקה לטיפול נמרץ כללי ונשימתי, שם היה מאושפז בארבעת הימים האחרונים עד שחרורו אתמול.

מנהל המחלקה הנוירוכירורגית, פרופ’ ז’אן סוסטיאל, מסר עם הגעתו, כי התכשירים בהם השתמש, גרמו לחסימה בעורק ראשי המוביל דם למוח, ובמהלך אשפוזו פעל הצוות הרפואי כדי לפתוח את החסימות בעורק המזין את גזע המוח ולשחרר את זרימת הדם. עד שהצליחו הרופאים להוציא את קרישי הדם, נגרם למוחו של המטופל נזק משמעותי.

מנהל המחלקה לטיפול נמרץ כללי ונשימתי, ד”ר אוריאל טרטמברג, מסר כי המטופל סובל ככל הנראה מ”תסמונת הנעילה” (Locked-in Syndrome), בה קיימת פגיעה באספקת הדם לאזור הנמצא בגזע המוח. בשונה ממצב של תרדמת, מטופלים אלו נמצאים בהכרה ויכולים להזיז את עיניהם על פי פקודה.

“מצבו של המטופל מוגדר יציב, אך הוא לא יצא מכלל סכנת חיים, בשל היותו מונשם. כולי תקווה, שבעתיד ניתן יהיה לתקשר עימו בצורה טובה יותר”, הוסיף ד”ר טרטמברג, שהדגיש כי נטילת תרופות ללא פיקוח רפואי, עלולה להביא לסיבוכים רבים, ובמקרים קיצוניים אף לנזק בלתי הפיך, כפי שהיה במקרה הנוכחי.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments