כ"ז אייר התשפ"א, 09/05/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

חברת המועצה בלמס: “לצערי אין שריף למדינה”

לא משנה אם תקום ממשלת ימין או ממשלת שינוי, רק שתהיה ממשלה שתעביר תקציב. אדווה בלמס, חברת מועצת העיר קרית ביאליק ויו"ר וועדת הכספים
Tuesday May 4, 2021

וועדת הכספים של עיריית קרית ביאליק, אישרה השבוע, 4 תב”רים (תקציבים בלתי רגילים), בסך כולל של חצי מיליון שקלים, במטרה להנגיש מוסדות חינוך בעיר, לילדים בעלי צרכים מיוחדים. במסגרת זו הוחלט על ביצוע נגישות אקוסטית לליקוי שמיעה בבית הספר “אורט”, ביצוע נגישות למוגבלי ראייה בבית הספר “פסגות”, תיכנון בניית גן מיוחד בגבעת הרקפות ותיכנון אגף תקשורת חדש בבית הספר “אורט”. 

יו”ר וועדת הכספים בעירייה, אדווה בלמס, ציינה בריאיון ל”חדשות הקריות”, כי יש חשיבות מיוחדת לתקציבים שאושרו השבוע: “קודם כל, חשוב להעניק לכל ילד נקודת מוצא מותאמת לצרכים שלו, על מנת לאפשר את מיצוי הפוטנציאל שלו, בצורה הטובה ביותר שניתן. קרית ביאליק, נותנת במשך שנים, מענה לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, בגילאים שונים, בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. זה קסום בעיניי, שהמערכת מאפשרת לכולם להיות שווים בין שווים ולמצות את הפוטנציאל שלהם בהתאם ליכולות, בסביבה תומכת”.

עדיין אין תקציב מדינה. עד כמה זה קשה לתפקד בצורה שכזו?

האמת, שאנחנו נושאים את עינינו בימים אלו לירושלים, בתקווה שתקום ממשלה. לא משנה אם ממשלת ימין או ממשלת שינוי, רק שתהיה ממשלה שתעביר תקציב. קרית ביאליק היא עיר שמתנהלת בצורה מאוד מוקפדת בהיבט הפיננסי. נכנסנו למשבר הקורונה תוך הידוק חגורה, מה שאיפשר לנו להגיע היום, להיות עם תקציב מאוזן.

איך אפשר לתכנן את העתיד בלי תקציב?

זו בעייה. קשה לתכנן תוכניות כשלא יודעים מתי יתחילו לאשר תקציבים ומתי יתחילו להעביר כספים. חמור מכך, יש תוכניות שכבר אושרו, אבל התקציבים לא עברו. זה מעכב פרוייקטים.

נתן את הטון והוביל, גם כשממשלה גימגמה. אלי דוקורסקי, ראש העיר קרית ביאליק

איזה לקח אנחנו יכולים ללמוד מהאסון במירון, ברמה המקומית?

התחושה הכללית היא שחסר שריף, חסר מישהו שינהל ביד רמה, שיתכלל את כל הגורמים וייקח אחריות, שייתן את הטון. אם מסתכלים על קרית ביאליק בשנת הקורונה, היינו במצב דומה, הממשלה לא תמיד ידעה להחליט ולא תמיד החליטה בזמן וגם לא מיהרה לקחת אחריות. אבל כאן, בקרית ביאליק, יש לנו את ראש העיר, אלי דוקורסקי, שנתן דוגמא מצויינת, איך צריך לנהל משבר ברמה של רשות מקומית. הוא נתן את הטון והוביל, גם כשממשלה גימגמה. אלי לקח את המושכות לידיו ואיפשר לעיר לעבור את המשבר בצורה טובה. גם במשבר הקורונה, וגם במשבר שעובר על המדינה, חייבים מישהו שינהל ולא ייתן לדברים להתנהל. הנושאים פה מתנהלים ולא מנוהלים וזו הבעיה העיקרית, שהייתה גם במירון.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף