י"ב תמוז התשפ"א, 22/06/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

“מענישים את תושבי קרית אתא על חנייה בתשלום”

שפכו את כל הכסף במקום אחר, ראוותני ומיותר. רואי דוד
Sunday April 25, 2021

תושבי קרית אתא, יחלו מיום ראשון הבא, לשלם עבור החנייה במרכז העיר, כפי שנהוג בעוד ערים בארץ, כולל ביתר הקריות. החלטת העירייה עוררה זעם בקרב הציבור, כאשר רבים טענו, שבשעה שחלק מתושבי העיר עדיין לא התאוששו ממשבר הקורונה, אין מקום להתחיל לגבות כסף עבור החנייה במרכז העיר, כאשר יש חשש כי ההחלטה תיפגע גם בבעלי העסקים.

חבר מועצת עיריית קרית אתא, רואי דוד, טען בריאיון ל”חדשות הקריות”, כי סיעתו תידרוש דיון חוזר במליאה, בנוגע לחוק העזק העירוני, מכוחו הוחלט להפעיל חנייה בתשלום בעיר. לדברי חבר המועצה: “יש צורך בהסדרה של החנייה במרכז העיר, אין ספק בכך בכלל, אבל נשאלת השאלה למה עכשיו? למה דווקא השנה? הרצון לגבות עוד כסף מהתושבים ומהר, גרם לכך, שחוק העזר העירוני המעודכן בנושא החנייה, פשוט מלא בבאגים וללא פיתרונות אמיתיים. מה יעשו בעלי העסקים? הם משלמים ארנונה גבוהה פי כמה ממגורים, אבל יצטרכו לשלם גם על חנייה? מה יעשו תושבים שיש להם יותר ממכונית אחת ואין להם חנייה פרטית בטאבו? מדוע רגע לפני שאמור להיפתח חניון בן 300 מקומות חנייה, מחליטים לבצע אכיפה של חנייה בכחול לבן והאם החניון יהיה בתשלום? אלו שאלות שאין עליהם תשובות”.

האם יש הסבר לכך, שהעירייה תתחיל לגבות חנייה בתשלום גם בפארק “לוקי” למשל, שרחוק ממרכז העיר?

אני לא מבין את החלטה הזו, אין לה הסבר, לפחות בעיניי.

למה דחתה המועצה את ההצעה שלכם להעניק חצי שעה חנייה בחינם, כמקובל בהרבה רשויות?

כי הרצון שלהם זה לגבות עוד כסף מהתושבים וזה משבש את הדעת. אין היגיון בלא להעניק חצי שעה או שעה חנייה ראשונה חינם לתושבי העיר, שרוצים לרדת ולקפוץ לרגע לקנות במכולת או בחנות. תושבים רבים יקבלו דו”חות במאות שקלים, על חנייה של כמה דקות במרכז העיר. זה מנותק לחלוטין.

מה אתם מתכוונים לעשות?

אנחנו מתכוונים להגיש הצעה לסדר, לתיקון חוק העזר העירוני. מגיע לתושבי העיר, שרק התאוששו ממגיפת הקורונה, עירייה שמבינה את התושבים ומחוברת אליהם, ולא עירייה שגוזרת עוד ועוד גזירות, שנועדו להעשיר את קופת העיריה. לדעתי ולדעת אחרים, העירייה תאגור בכך עוד ועוד כסף ציבורי, עבור ״פירוטכניקה״, לשנת הבחירות המקומיות ב-2023. על זה לא נוכל לשתוק. מענישים את תושבי קרית אתא על חנייה בתשלום.

הרשם
שלח הודעה אודות
1 Comment
הכי הרבה הצבעות
החדשות ביותר הישנות ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
שגב מרים
20 ימים

אני קוראת לכל התושבים של קרית אתא לא לערוך שום קניות בקריה ,יש את ביג ,יש חוצות המפרץ , שם החניה בחינם,

הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף