ה' אייר התשפ"א, 17/04/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

חיפאי נדון ל-7 חודשי מאסר בעבודות שירות על עבירות מס

הנאשם הודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת עיסקת טיעון. צילום ארכיון: דוברות המשטרה
Monday April 5, 2021

שבעה חודשי מאסר בעבודות שירות וקנס כספי בסך 38 אלף שקלים, נגזרו בבית משפט השלום בחיפה, על איש עסקים תושב העיר, שהורשע בעבירות מס.

מכתב האישום שהוגש לבית המשפט עולה, כי איש העסקים, שהיה בעליה של חברה שעסקה בעבודות בתחום ההנדסה, לא הגיש דו”חות כמתחייב לשילטונות המס, בסכום כולל של כ-767 אלף שקלים. במהלך המשפט התברר, כי החברה שהייתה בבעלותו נמצאת בפירוק, בעקבות הסתבכות כספית. הנאשם הודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת עיסקת טיעון, כאשר התביעה התחייבה שלא לדרוש עונש חמור מ-12 חודשי מאסר.

במהלך הדיונים טענה התביעה, כי נכון להיום חוב החברה עומד על 1.5 מיליון שקלים והוא טרם שולם. 

מנגד טענה ההגנה, כי בחברה היו שלושה מורשי חתימה, אבל רק הנאשם הועמד לדין. עוד ציינו עורכי הדין, כי לחברה שבבעלות הנאשם היו יחידות דיור שעמדו למכירה, אבל מפרק החברה השתלט עליהם. לדבריהם, המפרק חייב למכור את הדירות ולשלם את החוב לשילטונות המס, ואז המחדל של אי תשלום החוב יוסר. עוד טענה ההגנה, כי הנאשם השקיע בפרוייקטים כספיים אישיים שלו ושל משפחתו, כספים שספק אם יקבל בחזרה. 

השופט שלמה בנג’ו ציין בגזר הדין: “הנאשם נעדר עבר פלילי בעבירות מס, הוא הודה וחסך מזמנו של בית המשפט. הנאשם ואימו מסרו, שהוא נקלע למצב כלכלי קשה בעקבות קריסת עסקיו ואף בני משפחתו איבדו נכסים וכספים רבים”. השופט ציין לחומרה את העובדה, שהנאשם לא פרע את חובו לשילטונות המס. בסופו של דבר, גזר השופט על איש העסקים 7 חודשי מאסר בעבודות שירות, וקנס אותו ישלם ב-19 תשלומים.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף