ח' ניסן התשפ"ד, 16/04/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

חלה בסרטן וחברת הביטוח טוענת: זו לא “מחלה קשה”

הטיפול הרשלני, הפך את המטופלת לנכה. עו"ד איאד מטאנס. צילום: יח"צ
Sunday February 6, 2022

שיא הבושה: ביטוח מחלות קשות, אמור לספק לאדם שמתמודד עם מצב רפואי חמור, תמיכה כלכלית ושקט נפשי. במקרה של  גבר כבן 55 מאיזור הצפון, הפוליסה שעבורה שילם לחברת ביטוח גדולה ומכובדת, סכומי כסף בלתי מבוטלים לאורך שנים, לא הועילה לו ברגע האמת. החולה תבע את חברת הביטוח בבית משפט השלום בחיפה, באמצעות עו”ד איאד מטאנס.

המחלה שבה חלה הגבר, הינה סרקומה – גידול ממאיר שמקורו ברקמות חיבור. הגידול התגלה לאחר שהגבר  התלונן על כאבי בטן וירידה במשקל ונשלח לבדיקת CT– בדיקה שהדגימה גוש בגודל  של 3.8 ס”מ, מאחורי קיר הבטן הקדמית. החולה אושפז בבית החולים רמב”ם, שם עבר בדיקות דימות מעמיקות יותר – ביופסיה מונחית US ו-MRI בטן ואגן. גם מימצאי בדיקות אלה אישרו, כי קיים גוש בגודל של כ-2-3 ס”מ באונה השמאלית של הכבד.

האבחנה המדויקת הייתה, כי מדובר בדסמואיד, גידול ממשפחת הסרקומות. הגבר ביקש להפעיל את ביטוח המחלות הקשות אותו רכש מחברת הביטוח לפני מספר שנים, אולם נענה בשלילה. טענת חברת הביטוח הייתה, כי “דסמואיד אינו חודר לרקמות הסביבה”.

על-מנת לממש בכל זאת את זכויותיו, פנה הגבר לעו”ד מטאנס, מומחה לדיני נזיקין ובעל ניסיון רב בתביעות ביטוח. עו”ד מטאנס הזמין חוות דעת מקצועית, מד”ר דניאלה כץ, הנחשבת למומחית מובילה בתחום.

ד”ר כץ, שבין השאר עברה תת התמחות בסרקומה במרכז רפואי נחשב בארה”ב, שימשה כרופאה בכירה במחלקה לאונקולוגיה בבית החולים הדסה וניהלה את המכון האונקולוגי בבית החולים ברזילי, קבעה, כי גידולים מסוג דסמואיד, פולשים לרקמות סמוכות וכי ישנו סיכוי גבוה להישנות מקומית גם לאחר כריתה. “ראייה להתנהגות האגרסיבית של דסמואיד מצויה בשמו הנרדף aggressive fibromatosis”, כתבה ד”ר כץ בחוות הדעת שצורפה לכתב התביעה. “למרות שאינו שולח גרורות, האגרסיביות המקומית שלו והסיכוי להישנות מקומית עלולים בחלק מהמקרים להוביל למוות, במיוחד במקרים של desmoid בטני”.

ד”ר כץ הציגה פרמטר נוסף לאבחנה, בין גידול שפיר לממאיר: “גידול שפיר אינו מתפשט לרקמות סמוכות ואינו מטופל בכימותרפיה”, בעוד שהטיפול בדסמואיד, עשוי לכלול בין השאר גם כימותרפיה, בהתאם לגודל הגוש, מיקומו וסמיכותו למבנים חיוניים בגוף.

לסיכום חוות דעתה, קבעה ד”ר כץ, כי “סרטן מסוג דסמואיד עונה לקריטריונים של מחלה קשה בפוליסה”.

טרם הוגש כתב הגנה.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments