י"ד ניסן התשפ"ד, 22/04/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

חשיפה: משגר לירי 8 טילים (תמוז 5) לטווח של מעל 30 ק”מ

משגר spike nlos. צילום: דוברות רפא"ל
Wednesday June 24, 2020

בשעה שנושבות מעת לעת רוחות מלחמה, חשפה היום רפא”ל מערכות לחימה מתקדמות, משגר רב-טילי עבור טילי נ”ט מסוגSPIKE NLOS , הנמצאים בשימוש בצה”ל תחת השם “תמוז”, ממשפחת טילי הספייק. המשגר הייחודי פותח ברפאל וייוצר בפולין, בשיתוף תאגיד חברות פולני. הפיתוח והייצור של המשגר, נולדו כחלק מהתמודדותה של רפאל במכרז גדול של צבא פולין, לרכישת מערכות וטילים ארוכי טווח כנגד טנקים עבור כוחות צבא פולין.

צילום: דוברות רפא”ל

SPIKE NLOS הוא טיל בעל טווח הירי הארוך ביותר מבין משפחת טילי הספייק, כאשר הוא נורה מנגד למרחק של מעל ל-30 ק”מ. הטיל המתקדם הוא חלק מטילי הדור ה-5 של רפאל, הכולל ראש-ביות אלקטרו-אופטי מתקדם ובעל יכולת ניווט לנ”צ ללא תלות ב- GPS. לטיל ביצועים מרשימים בכל תנאי מזג-האוויר, ביום ובלילה. סוללת משגרי SPIKE NLOS קטלנית במיוחד עבור טנקי האויב, ומסוגלת לכסות באש תוואי שטח נרחב. יתרונות אלו מאפשרים תקיפה של מספר מטרות משוריינות בעת ובעונה אחת, תוך הגדלת שרידות הכוחות.
SPIKE NLOS מאופיין ברמת דיוק גבוהה במיוחד, תכונה חשובה בכל הקשור ללחימה מנגד במרחבים אורבניים. צוות הירי משגר את החימוש לנקודת ציון שהוזנה מראש וללא קו ראייה ותוך כדי מעוף צופה דרך ראש הביות האלקטרואופטי ומנהג את הטיל אל מטרתו. רמת הדיוק הייחודית של החימוש מאפשרת פגיעה מדויקת במטרה, כמעט ללא נזק אגבי.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments