י"ז אייר התשפ"ב, 18/05/2022

יחסים וזוגיות

הכרתי גבר זר בעבודה

על הפרק שתי סוגיות: האם להעדיף את היציבות שבבעל או את הריגוש שבמאהב? ומה ניתן לעשות, כאשר אישה אינה מרגישה חשק מיני לאחר הלידה?
בגידה מחוץ לנישואים
אני אישה בת 37, נשואה מזה עשר שנים ואם לשני ילדים בני 8 ו-5. מערכת היחסים ביני ובין בעלי, בריאה ויציבה. גם כאשר התמודדתי עם מצבים לא פשוטים, בעלי תמיד תמך בי רגשית ופיזית. לפני מספר חודשים פגשתי במקום העבודה גבר מלהיב. בתחילה היה הקשר מבוסס רק על שיחות, ולאחר מכן התפתחו בינינו יחסים קרובים יותר. מצאתי את החיזור שלו מרגש ומסעיר, ונפגשנו כמה פעמים במקומות רומנטיים. אלא שאז נבהלתי ו״חתכתי״ את הקשר. יחד עם זאת, עד עכשיו הוא לא יוצא לי מהראש. בעלי לא יודע על הרומן הקצר, אבל חש בהתרחקות מצידי. מה את מציעה לי לעשות?‎
תשובה
היציבות שמעניק לך בעלך, היא נכס שאינך מוכנה לוותר עליו. את מתארת בעל דואג ואיכפתי, שהנתינה שלו עומדת במבחן, גם במצבים קשים בחייך. בעלך מספק לך משענת אמיתית ומשמעותית, ולא לחינם אינך מוכנה לוותר על תמיכתו. אלא שאת רוצה “גם וגם״, גם מסגרת יציבה ובטוחה, וגם התרגשות וסערת נפש. את החלק הבטוח מייצג הבעל, ואת החלק הסוער מייצג המאהב. איזה סיכוי יש לבעלך לעמוד בתחרות מול הגבר השרמנטי אותו את פוגשת בעבודתך? הרי את המאהב אינך פוגשת עם האפרורי והחד-גוני שבחיי היום יום. איתו את לא מקטרת על החום שקיבל הילד, ועל המריבות שלו עם אחותו הצעירה. עם המאהב אינך דנה בצרות המשכנתא, או בחשבונות המים והחשמל. המאהב מגיע נקי ומבושם למקום העבודה ולמפגשים הרומנטיים שלכם, וגם את מגיעה במיטבך. במצב כזה, את חשה באופן טבעי שמשהו בך חי ומעורר, מה עוד שהסודיות ו״המים הגנובים״ מגבירים את תחושת המתיקות. השאלה היא מה היה קורה, אילו חיית עם המאהב במרחב המוכר והבטוח. ייתכן שכעבור זמן מסויים, היית חשה בשיעמום, והמשיכה כלפיו היתה פוחתת. זה הזמן, אם כך, לבדוק אפשרות לשינויים בזוגיות עם בעלך. השאלה היא, האם תוכלו למזג בין הצורך היציב והבטוח, לבין הצורך ב״מתחדש״ וב״תוסס״. שני הצרכים המנוגדים הללו קיימים אצלך, והאתגר יהיה לנסות ולשלב ביניהם.
חוסר חשק לאחר לידה
לפני כשנה ילדתי את בתי הבכורה. הלידה היתה טראומטית, בניתוח קיסרי, שהיה ניתוח חירום. בעלי לא היה איתי בלידה ולאחריה, מכיוון שהיה חולה במחלה מדבקת. מאז הידרדר מאוד החשק המיני שלי. בזמן האחרון הציב לי בעלי אולטימטום ואמר, שאם כך יימשכו היחסים ללא יחסי מין בינינו, הזוגיות לא תשרוד. אני לא מסוגלת להכריח את עצמי לקיים איתו יחסים. אשמח לשמוע את חוות דעתך המקצועית.
תשובה
אובדן חשק מיני לאחר לידה, הינו תופעה נפוצה מאוד. בין התינוק ובין האם ישנו קשר סימביוטי, ובחודשים הראשונים אין אפשרות לחדור ולחצוץ ביניהם. לרוב, התופעה הטבעית הזו חולפת מאליה, ללא התערבות מיוחדת, אבל העניין שאת מתארת הרבה יותר מורכב. עברת טראומה קשה, ואת זקוקה לעיבוד החוויה הטראומטית שאת נושאת איתך. סביר להניח, שבנוסף לכך, ישנה השלכה של כעס על בעלך, שלא היה איתך בתקופה הראשונה, בה חשת חוסר אונים והיית זקוקה לו. גם אם הוא נעדר מסיבות הגיוניות, ייתכן שבאופן לא מודע, לא סלחת לו על הנטישה שחווית, וההתרחקות ממנו הינה למעשה דרך להעניש אותו. על כך נוספת החוויה של אובדן השליטה בניתוח החירום. ישנן שתי אפשרויות לצאת מהמבוי הסתום. האפשרות הראשונה הינה לעבד בטיפול פרטני את רגשותייך, ואילו האפשרות השנייה היא לפנות לטיפול זוגי, כדי להתיר את הפלונטר שנוצר ביניכם. את נמנעת ובורחת, בעלך רודף אחרייך, את כועסת שהוא לוחץ עלייך לפעול בניגוד לרצונך, בעלך חש דחוי ורודף אחרייך, וחוזר חלילה. הגיע הזמן לטפל בכך, כדי לצאת מתחושת ה״תקיעות״ והמעגל הסגור.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

הרשם
שלח הודעה אודות
1 Comment
הכי הרבה הצבעות
החדשות ביותר הישנות ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
isabella
5 חודשים

נפגעתי ושבורת לב כאשר קרתה בעיה גדולה מאוד ביני לבין בעלי לפני שבעה חודשים בנישואיי. כל כך נורא שהוא לקח את התיק לבית המשפט לגירושין. הוא אמר שהוא לעולם לא רוצה להישאר איתי שוב ושהוא כבר לא אוהב אותי. אז הוא ארז מהבית וגרם לי ולילדי לעבור כאבים עזים. ניסיתי בכל האמצעים האפשריים להחזיר אותו, אחרי הרבה תחנונים, אך ללא הועיל. והוא אישר שקיבל החלטה ולא רצה לראות אותי שוב. אז ערב אחד, בדרכי חזרה מהעבודה, פגשתי את חברתי הוותיקה שחיפשה את בעלי. אז הסברתי לו הכל, אז הוא אמר לי שהדרך היחידה שבה אוכל להחזיר את בעלי היא לבקר… קרא עוד »

הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף
[newsletter_signup_form id=1]