ה' אייר התשפ"א, 17/04/2021

יחסים וזוגיות

בתי מקיימת יחסים בגיל 15

על הפרק 2 סוגיות: מה ניתן לעשות כאשר אם מגלה, שבתה הצעירה מקיימת יחסי מין בגיל צעיר מדי? ואיך אפשר לעזור לרווק בן 35, שהינו יותר מדי בררן ונשאר לבד?
יותר מדי בררן
אני רווק בן 35 העובד לפרנסתי כמהנדס בתחום ההיי-טק. למרות שהיו לי עד כה המון בנות זוג, לא הצלחתי עדיין למצוא את האחת שמתאימה לי. הציפייה שלי הינה, שבת הזוג שלי תהיה יפה, חכמה, מושכת ויחד עם זאת גם עקרת בית טובה, כזו שמבשלת ומאורגנת. בכל פעם שהתחלתי לפתח קשר עם בחורה, מצאתי בה פגמים, ומכאן ואילך הקשר הידרדר. ברור לי שאני כבר צריך להתחתן, וכל חבריי בני גילי הינם נשואים ואבות לילד אחד או שניים. משפחתיות היא דבר חשוב בעיניי ואני לא רוצה להזדקן בבדידות. מה את מציעה לי לעשות?
תשובה
קיבלתי את התחושה, שאתה אדם מצליח ומוצלח בתחומים שונים בחייך, ובעל ניסיון עשיר במערכות יחסים. למרות זאת, עדיין לא מימשת את הפנטזיה שלך לבנות משפחה משלך. מדבריך עולים כשלים אחדים, שאולי שופכים אור על הבעיה. ראשית, אתה פרפקציוניסט, דבר שגורם לך לגלות פגמים בכל אישה. האם זו ציפייה מציאותית, שבת זוגך תהיה גם יפה וגם אופה, גם חכמה וגם מושכת, גם “מגניבה״ וגם מיושבת בדעתה? האם אתה בעצמך מושלם? נראה, שאתה מודד הכל ב״שחור״ או “לבן״, ואין אצלך שביל ביניים. דבר נוסף הינו, שאתה מתייחס לגילך כאל נקודת זמן הדוחקת בך להינשא ולהקים משפחה, מכיוון ששאר בני גילך נשואים. נקודת המוצא של “צריך״ או “חייב״ בעייתית. אם תהפוך את ה״צריך״ ל״הייתי רוצה״, יפחת הלחץ שאתה חווה, ויהיה לך מרחב תימרון גדול יותר.
בנוסף, אתה מציין במכתבך, כי אינך רוצה “להזדקן בבדידות״, ושוכח שאתה רק בשנות ה-30 לחייך. זו הנחה פסימית, שאולי גם מאפיינת את דרך החשיבה שלך. קצת יותר גמישות, אופטימיות ופשרות בחיים, יוכלו לחלץ אותך מהתקיעות. אם למרות הכל תראה שאתה עדיין נמצא במבוי סתום, אני ממליצה לך לעבור טיפול, שיעזור לך לגלות עוד קשיים ומחסומים ביצירת קשר משמעותי לטווח ארוך, ולפתור אותם.
מין בגיל ההתבגרות
באחרונה גיליתי, כי בתי, שהינה נערה בת 15, החלה לקיים יחסי מין. אמנם היא נראית מפותחת ומבוגרת מכפי גילה, אך ברור לי, שמדובר בגיל צעיר מדי ואיני יודעת איך “לאכול״ את זה. בשיחה שערכתי עימה, היא לא התייחסה לדבריי ברצינות ואמרה, שהזמנים השתנו ואנחנו נמצאים בשנת 2020, כאשר בנות רבות בכיתתה שוכבות עם בנים. האם יש צדק בחששותיי או שאני סתם מגזימה?
תשובה
ההתלבטות שלך מובנת, טבעית לחלוטין ומשותפת להורים רבים. מצד אחד, את שותפה לחוויותיה המיניות של בתך, ומצבך טוב משל הורים אחרים, שילדיהם אינם משתפים אותם במה שעובר עליהם. ברגע שהיא נחשפה בפניך, את יכולה לייעץ ולעזור לה להיזהר. אינך נשמעת מבוהלת, זועמת או מאיימת, תגובות שעלולות לקלקל את הקשר שלך איתה ולגרום לה לפעול בצורה קיצונית.
אני מבינה שבתך מתייחסת לעניין של יחסי המין בטבעיות, כאילו מדובר במשהו נורמטיבי. יחד עם זאת, חשוב לדעת מיהו בן הזוג, מה טיב הקשר איתו והאם מדובר בקשר משמעותי? בנוסף, חשוב לברר האם בתך מרגישה בשלה לקיים יחסי מין, או שהיא עושה זאת בשל לחץ חברתי, שהרי “הרבה בנות מקיימות יחסים״. לחץ חברתי הינו דבר שעלול לפעול לרעה, ואז קיום היחסים אינו משקף קשר רגשי ממשי. כמו כן, כדאי שתלווי אותה לגניקולוגית שתערוך לה בדיקות ותמליץ על גלולות מתאימות. כמו כן, חשוב שבן הזוג יהיה מצוייד בקונדום, מטעמי היגיינה. זו הזדמנות מצויינת עבורך כאם לתת לה הדרכה מינית מפורטת ככל האפשר.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף