י"ג תמוז התשפ"ד, 19/07/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

כך תשמרו על הילדים בטוחים בחג פורים

ד"ר מיקי שטיין, נותן מספר טיפים, איך הילדים יכולים לעבור את חג פורים בבטחה. צילום: דוברות כללית
Thursday March 14, 2024

צרור טיפים חשובים: חג פורים הינו אחד החגים האהובים על הילדים – תחפושות, שירים, ריקודים… אך השמחה עלולה להסתיים בבכי ואף גרוע מכך. ד”ר מיקי שטיין, מומחה ברפואת ילדים בכללית, מחוז חיפה וגליל מערבי, נותן  מספר טיפים כיצד להישמר מפני הסכנות בחג הפורים.

יש להקפיד לקנות תחפושות מבד עמיד לאש (הסימון על התוית 552). התחפושות שכולנו אוהבים עלולות להידלק ולגרום לכוויות. אם מכינים תחפושת בבית, לא להשתמש בחומרים דליקים כגון צמר גפן (לזקן או פיאה), נייר, יריעות ניילון ופלסטיק.

התחפושת צריכה להיות נוחה לילד, לאפשר לו תנועה חופשית כמו בבגד רגיל, על מנת למנוע נפילות. כמו כן, אם התחפושת כוללת מסיכה, צריך לוודא, שחורי העיניים מאפשרים שדה ראייה תקין, כדי למנוע תאונות וחבלות, בגלל ששדה הראייה של הילד צר מהרגיל.

משחק בקפצונים, נפצים וזיקוקים הינם כמעט חובה בפורים ,אך זהו משחק מסוכן מאוד. השימוש בנפצים אסור על פי חוק. הם עלולים לגרום לפציעה וקטיעת אצבעות. זיקוקים עלולים לגרום לכוויות, פגיעה בעיניים ושריפות. גם קפצונים עלולים לגרום לנזק. פיצוץ ליד האוזן עלול לגרום לירידה בשמיעה, ליד העין עלול לגרום לפגיעה בקרנית. אסור לאלתר אקדחים ומתקנים אחרים לפיצוץ קפצונים, מחשש לפיצוץ לא מבוקר ושריפה.

יש להיזהר מתרסיסי קצף. תרסיסי הקצף (“שלג”) אופנתיים בחג פורים וביום העצמאות, אך למרות השם התמים, הם עלולים להכיל חומרים דליקים ו/או עלולים לגרום לגירוי וכוויה כימית במגע עם העין ולכן חשוב להיזהר מאוד בשימוש בהם. צופרים המופעלים ליד האוזן, מבהילים לרגע וזה משעשע, אך עלולים לגרום לנזק קבוע (ירידה בשמיעה), לכן אני ממליץ לא לקנות אותם כלל ולהזהיר את הילדים הגדולים מפניהם.

יש להמנע משתית אלכוהול. בפורים מצווה לשתות אלכוהול ולהשתכר עד – דלא – ידע, אך לא ליישם את הכתוב כלשונו. גם אם לא נוהגים, השתכרות עלולה לגרום לתאונות ופציעות וכמובן זה המקום להזכיר, שאסור לתת לילדים מתחת לגיל 18 שנים לשתות אלכוהול, במשך השנים אנו רואים שגיל שתיית האלכוהול יורד ויש יותר ויותר נערים ונערות צעירים, ששותים לשוכרה ומגיעים לטיפול בחדרי מיון עקב כך, ופציעות שהיו נמנעות אם לא היו שותים לשוכרה.

 

חג פורים שמח

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments