כ"ג אב התשפ"א, 01/08/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

כתבי אישום נגד 5 ערבים שהשתתפו בלינץ’ שהיה בחיפה

כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות של מעשי טרור וחבלה בכוונה מחמירה. צילום ארכיון: דוברות המשטרה, מחוז חוף
Tuesday July 20, 2021

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי), הגישה אתמול (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר, כתבי אישום נגד נור וואכד (21), ג’ואן זבידאת (21) ואדם עומר (19) תושבי חיפה, ונגד שאדי מחמוד (24) וראני אבו טריף (19), שמקום מגורם נאסר לפירסום, המייחס להם עבירות של מעשי טרור וחבלה בכוונה מחמירה, חבלה במזיד ברכב ממניע של גזענות, ומעשה פזיזות ורשלנות ממניע של גזענות, כל אחד על פי חלקו, בגין מעורבותם בתקיפת תושב חיפה (48) וחבלה במספר רכבים על רקע לאומני גזעני.

האירועים המתוארים בכתבי האישום, התרחשו בחודש מאי השנה, בעיצומו של גל התפרעויות אלימות ברחבי הארץ על רקע לאומני-גזעני, שכלל תקיפות של כוחות הביטחון, המשטרה ושל אזרחים יהודים וערבים.

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו”ד עילית אפשטיין, נאמר, כי ב-12 במאי במסגרת תהלוכה ברחוב אלנבי בחיפה, בה נשאו דגל ישראל, נזרקו אבנים לעבר הבניין בו מתגורר הנאשם וואכד, שלא שהה בביתו. המשטרה הגיעה מייד למקום והשתלטה על התהלוכה. לאחר שוואכד עודכן בנעשה ובעקבות שמועה שפשטה, לפיה יהודים הגיעו לפגוע בביתו, קרא וואכד לנאשמים האחרים להגיע אליו הביתה, והללו הגיעו כשברשותם מסכות כדי למנוע את זיהויים.

בלילה שלאחר מכן, חלק מהנאשמים שיצאו מביתו של וואכד, זרקו אבנים וזיקוק לעבר בית, שעליו היה תלוי דגל ישראל, בקירבת בית הכנסת הסלוניקאי בחיפה, וכן פגעו במזיד באמצעות אלות בכלי רכב שחנו במקום, מתוך מניע של גזענות. בהמשך, הנאשמים יחד עם אנשים נוספים שהיו רעולי פנים, תקפו גבר כבן 48 במכות, אגרופים ובבעיטות, בעת היה מוטל על הקרקע, אחרי ששאלו אותו אם הוא ערבי או יהודי. הנאשמים גרמו לניפגע חבלות חמורות והפקירו אותו על הקרקע כשהוא מחוסר הכרה. כתוצאה מהתקיפה נגרמו למתלונן חבלות חמורות, שברים בפנים ובצלעות, והוא אושפז למשך שבועיים בבית חולים.

החקירה התנהלת ביחידה החוקרת ללוחמה בפשיעה של משטרת ישראל ובשירות הביטחון הכללי.

במקביל, ביקשה הפרקליטות מביהמ”ש לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים נגדם. השופט ניצן סלמן האריך את מעצרם עד להחלטה אחרת.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף