ט"ז ניסן התשפ"ד, 24/04/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

לאור העלייה בנתוני הקורונה: גנץ ואדלשטיין מהדקים את שיתוף הפעולה

סיירו בפיקוד העורף. בני גנץ ויולי אדלשטיין. צילום מוידאו: טל עוז / משרד הביטחון
Wednesday July 8, 2020

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, ושר הבריאות יולי אדלשטיין, קיימו אמש סיור בפיקוד העורף, ביחד עם השר לנושאים אזרחיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון, סגן שר הבריאות יואב קיש, ובהובלת סגן הרמטכ”ל אלוף אייל זמיר, ומפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין.

בביקור סיירו השרים באולפן ההסברה, במשל”ט המלוניות ובחמ”ל האגמים, וקיבלו סקירות אודות יכולות פיקוד העורף בחירום והאמצעים שניתן לרתום לקידום המאבק בנגיף הקורונה.

בסיור לקחו חלק גם מנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ חזי לוי ומנכ”ל משרד הביטחון אלוף (במיל’) אמיר אשל.

צילום וידאו: טל עוז / משרד הביטחון

השרים סיכמו, כי המנכ”לים ידונו ביניהם בהעמקת שיתוף הפעולה בין משרד הביטחון וצה”ל לבין משרד הבריאות, בכל הנוגע למאבק בנגיף הקורונה.

שא הביטחון גנץ, אמר: “אני שמח לארח את חברי שר הבריאות בפיקוד העורף ובצה”ל היום. אנחנו נמצאים בפיקוד העורף, זה פיקוד עם יכולות אופרטיביות פנטסטיות בייחוד בנושא המגע עם אזרחים, בכל תרחיש של חירום, חלילה וחס חירום מלחמתי, אבל גם בעידן הקורונה שבתוכו אנחנו נמצאים, שיתוף הפעולה שבין הגופים יכול לשפר את השירות לאזרח, ובדיוק לשם אנחנו ניקח את זה”.

שר הבריאות אדלשטיין: “אני מודה לשר הביטחון על האירוח ובעיקר על שיתוף הפעולה הנהדר, בין משרד הבריאות לצה”ל ופיקוד העורף בפרט. אנחנו במשבר מאוד לא פשוט, פיקוד העורף היה שותף של משרד הבריאות מן היום הראשון של המשבר. לצערי, כולנו רואים שמספר החולים עולה ולכן, יש צורך בשיתוף פעולה ממשי. אנחנו נוכל לנצח את הנגיף, רק ביחד”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments