י"ב תמוז התשפ"א, 22/06/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

“לחלום, להגשים, להצליח” – כנס בעלי עסקים בקרית מוצקין

הכנס שמארגנת עיריית קרית מוצקין למען העסקים
Thursday June 10, 2021

פחות משלושה חודשים לאחר שהקורונה חלפה, עומדת עיריית קרית מוצקין בהבטחתה, לסייע ולעודד את בעלי העסקים בעיר, לחזור לשיגרת פעילות.

העירייה בשיתוף סוכנות “מעוף” לעסקים קטנים של משרד הכלכלה ולהב (לשכת אירגוני העצמאיים בישראל), מארגנת בעוד שבועיים, ב-23 ביוני, כנס ייחודי לקידום העסקים הקטנים והבינוניים בעיר. במסגרת הכנס יישמעו בעלי העסקים הרצאות במגוון נושאים, במטרה לסייע להם לחזור למסלול עסקים רגיל, לאחר המשבר שפקד רבים מהם במהלך מגיפת הקורונה. 

בריאיון ל”חדשות הקריות”, ציין מנכ”ל עיריית קרית מוצקין, יריב גסר, כי ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי והעירייה כולה, ממשיכים לסייע לעסקים לצאת מהתקופה הקשה שעברו: “התחלנו לסייע לעסקים בעיר כבר במהלך המגיפה. סייענו להם לעמוד בתנאי ה’תו הסגול’, אחר כך פירסמנו חוברת עם רשימת 130 עסקים בעיר, בחסות העירייה, במטרה לעודד את התושבים לקנות מהם, תוך שהעסקים העניקו הטבות לתושבי העיר. כמובן שהענקו את כל ההנחות בארנונה באופן מלא, עליהם הוחלט בעת הקורונה. במקביל, שילמנו לעסקים שעובדים מול העירייה, תשלומים של עד עשרת אלפים שקלים מידי חודש ולא על פי תנאי החוזה, עם תאריכי תשלום של שוטף פלוס. בכך עזרנו להם כמיטב יכולתנו, להצליח לעבור את תקופת הקורונה, שבה עסקים רבים נפגעו. כעת, עם היציאה מהמשבר, אנו עורכים את הכנס במטרה להזניק את העסקים קדימה”.

ממשיכים לסייע לעסקים לצאת מהתקופה הקשה שעברו. חיים צורי ראש העיר ויריב גסר מנכ”ל העירייה

מה יהיה בכנס?

ראש העיר, חיים צורי, ייפתח את הכנס ואחר כך יוכלו העצמאים לשמוע שורה של הרצאות, במגוון נושאים. המטרה היא, שבעלי העסקים יגיעו לכנס, יקבלו כלים וייחשפו לרעיונות חדשים, בעזרתם יוכלו להזניק את העסקים קדימה. יהיו הרצאות בתחום השיווק הדיגיטלי, בנושא האפשרויות לקבלת הלוואות, זכויות בעלי העסקים מול קרנות המדינה, נושאים משפטיים ועוד שורה ארוכה של נושאים. גם ח”כ אביר קארה, שהקים את אירגון ה”שולמנים”, ישתתף בכנס. אנחנו הרשות המקומית הראשונה במדינה ש”מרימה” כנס שכזה, למען העסקים הקטנים והבינוניים בעיר.

ישנן עוד יוזמות למען בעלי העסקים בעיר?

בוודאי. אנו פותחים שני קורסים, יחד עם “מעוף”, עבור בעלי העסקים, תחת הכותרת: “עיריית קרית מוצקין בשיתוף ‘מעוף’ מקדמת את העסקים אל העתיד”. הקורס הראשון יעסוק בשיווק דיגיטלי לעסקים, והשני הוא קורס יזמים. וזה עוד לא הכל: בחודשים יולי אוגוסט, תקיים העירייה ארבעה אירועים לאורך שדרות גושן, במרכז העיר, על מנת למשוך לשם תנועת קונים. לאורך המדרחוב יהיו הופעות מוסיקה ופעילות מגוונת, כדי לעודד תושבים להגיע ולקנות בעסקים לאורך הרחוב. העירייה פועלת עם כל הכלים העומדים לרשותה, כדי לתת רוח גבית לעסקים.

עד כמה העסקים נפגעו בתקופת הקורונה?

עסקים נפגעו והיו גם עסקים שנסגרו. זו הייתה תקופה קשה מאוד. עם זאת, אני כבר רואה עסקים חדשים שנכנסים במקום אלו שנסגרו. אני רואה הרחבת פעילות, רואה עסקים חדשים נפתחים ברחבי העיר. הרבה עסקים חדשים הגיעו לאיזור התעסוקה בכורדני, בצפון העיר, כמו שופרסל, עידן 2000, סניף של פיצה האט, מאפיית אריאל, מסעדת דגים. יש שם גם בניין משרדים שמתאכלס במהירות. אנחנו מסייעים בכל דרך אפשרית לתנופה הזו, ובמסגרת זו גם החלטנו לשנות את שם המחלקה שמטפלת בעסקים, ממחלקת רישוי עסקים למחלקת קידום עסקים. זאת תוך מחשבה שהתפקיד שלנו הוא לסייע לאותם בעלי עסקים להצליח, בין השאר מול הרגולטורים השונים. יש לנו אינטרס לתת שירות טוב לעסקים ויש לנו אינטרס שהם יצליחו וישגשגו. לשם כך, עיריית קרית מוצקין, תמשיך ללכת יד ביד עם העסקים, בכל תחום אפשרי.

 

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף