כ"ד כסלו התשפ"ד, 07/12/2023

מאזני צדק

עובדי חברת כוח אדם זכאים לפיצויים עם המעבר לחוזה אישי

על הפרק 2 סוגיות: האם הסכם שנקבע בין חברת כוח אדם ובין מפעל, יכול להביא לביטול הפיצויים שמגיעים לעובד? והאם ניתן לתבוע רשות מקומית, במקרה של פציעה מבור במדרכה?
פיצוי כספי לעובדים
בעקבות החוק החדש, של מתן קביעות לעובדי חברת כוח אדם לאחר פרק זמן מוקצב, הנני מבקש לדעת מספר פרטים.האם עובדי חברת כוח אדם, שעובדים במפעל כ-5 שנים והתקבלו אליו בחוזה אישי בתנאי המפעל, זכאים לקבל פיצויים מחברת כוח האדם בה עבדו? האם ישנה אפשרות, שההסכם בין המפעל לחברת כוח האדם מבטל את הפיצויים של העובדים?
תשובה
‎זכויותיהם של עובדי חברת כוח אדם, שעבדו במפעל במשך מספר שנים, נשמרות עם המעבר לעבודה במפעל בחוזה אישי, כך שאין לך שום סיבה לדאגה. ההסכם בין המפעל ובין חברת כוח האדם, לא יבטל בשום מצב את קבלת הפיצויים שמגיעים לך או לכל עובד אחר.
מעידה לבור במדרכה
ערב גשום אחד טיילתי ברחובות הקריה בה אני מתגוררת ומעדתי לתוך בור קטן שנפער במדרכה. הדבר אירע בשעות הערב במקום חשוך. בעקבות הנפילה שברתי את כף רגלי וגובסתי לתקופה של חודשיים. יש לציין, כי במקום היה שלט המזהיר מפני עבודות המתבצעות במקום, אך כאמור לא הבחנתי בו בשל החשיכה. האם יש עילה לתבוע את העירייה על רשלנות?
תשובה
‎אין די בכך, שקיים שלט המזהיר באור יום, שמתקיימות עבודות במדרכה ו/או במקום בו מעדת. בהחלט יש מקום לתבוע את העירייה על כך, שלא דאגה לגדר את המקום ולא התקינה תאורה שתמנע ותרחיק אנשים, אשר עלולים להיפגע מהבור שנפער במדרכה. אין ספק, שאחריותה של העירייה הינה ברורה, בכל הקשור לנזקים הרפואיים שנגרמו לך, ובהם השבר בכף הרגל והכאבים מהם סבלת, כמו גם אובדן ימי העבודה (בהנחה שאת עובדת), ולכן על פניו נראה, שמגיע לך לקבל פיצויים. כהכנה לקראת הגשת התביעה, עליך לקבל אישורים מרופא בגין טיב הנזקים שנגרמו לרגלך. כמובן שגם לשאלה, האם את עלולה לסבול בעתיד ממוגבלות כתוצאה מהפגיעה, ישנה חשיבות רבה לגביי סיכוייך לקבל פיצויים מוגדלים. להערכתי, העירייה תנסה להטיל עליך את מלוא האחריות, ואולי גם על הקבלן המטפל בעבודות שבכביש, אך אינך צריכה להתרגש מכך ולהיבהל, אלא לעשות הכל כדי לממש את זכויותיך ולקבל במלואם את הפיצויים המגיעים לך.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments