י"א אייר התשפ"ד, 19/05/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

מיפגש מקצועי של צוות הסיעוד של כללית במגבלות הקורונה

מפגש מקצועי לצוות הסיעוד במחוז, רות ברוך נפרדת מניבה חנני שיוצאת לגמלאות. צילום: דוברות כללית
Wednesday June 24, 2020

מנהלות הסיעוד של כללית במחוז חיפה, קריות וגליל מערבי, עברו בחודשים האחרונים תקופה מאתגרת ורבת משימות, בעת שהיו אחראיות בו זמנית על טיפול בחולי הקורונה והמבודדים, יחד עם המשך התיפעול המלא של מרפאות כללית והתאמת השירות עבור מטופלים שנבצר מהם להגיע למרפאות. כדי להפיק לקחים לקראת המשך המאבק, יחד עם פסק זמן וגיבוש חברתי, החליטה רות ברוך, מנהלת הסיעוד של כללית במחוז, לכנסן למיפגש ששילב פעילות מהנה עם תכנים מקצועיים והכל תוך הקפדה על כללי התו הסגול, בחצר ביתה של אחות המתגוררת במושב כפר ברוך, כשהכיבוד היה מעשה ידי המנהלות עצמן.

רות ברוך מנהלת הסיעוד במהלך פעילות גיבוש במהלך מפגש מקצועי לצוות הסיעוד במחוז. צילום: דוברות כללית

המיפגש החל בפעילות מגבשת שהועברה על ידי מירי בלאופלד ואורלי צור מהנהלת הסיעוד במחוז וכללה משחקי חברה שהמחישו את ההבדל בין עבודה פרטנית לעבודת צוות. בעזרת משחקי בלון חוו המשתתפות את הקושי בביצוע משימה ללא תיכנון מוקדם והמשימה להחזיק בו בזמן מספר בלונים, דימתה קושי בבצוע מספר רב של מטלות.

להעשרת הנפש, הרצתה אורלי צור בנושא: “כיצד פותחים מרפאה בעולם שלישי – אתיופיה”, לאור ניסיונה, כמי שבעבר הקימה פעמיים מטעם משרד הבריאות מרפאות בגונדר שבאוגנדה. חברותיה לצוות היו מרותקות להיחשף לזווית שונה באשר לתפקידה של האחות בתנאי עולם שלישי ולהכיר לעומק את חשיבות ההנגשה התרבותית.

לאחר מכן, התפצלו המנהלות לקבוצות עבודה שכל אחת עסקה בהיבט אחר של אתגרי הסיעוד, כגון: מיצוי פוטנציאל מקצועי, ממשקי עבודה, חדשנות ושמירה על סטנדרטיזציה בטיפול.

בחלקו השני של המפגש נערך אירוע פרידה מהאחות הוותיקה ניבה חנני לאחר 38 שנות עבודה בכללית.

חלק מהפעילות החברתית כללה הצגת פרט לא ידוע של כל אחת מהמשתתפות על עצמה ולמשתתפות הסתבר, כי גם לאחר שנות עבודה משותפות רבות, הצליחו חברותיהן להפתיען  וכי הן ברוכות כישרונות ותחביבים. כך גילו כי יש ביניהן מי שדוברת סינית, נהגת אמבולנס, מומחית לאפילציה או קוראת בקלפים ואפילו אחות החולמת להיות נהגת משאית “כשתהייה גדולה”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments