י"ב אייר התשפ"ד, 20/05/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

מנהלת חדשה ומוכרת לקריית בריאות “זבולון” של כללית

מונתה למנהלת "זבולון". ד"ר דליה קסנר. צילום: דוברות כללית
Thursday July 9, 2020

ד”ר דליה קסנר, אשר ניהלה את קריית בריאות “זבולון” במשך כ-8 שנים, שבה בימים אלה לנהל את המרכז הרפואי הגדול של כללית, לאחר שד”ר עבד סעדי, אשר ניהל את זבולון בעשור האחרון יצא לגימלאות.

ד”ר קסנר הינה בוגרת רפואה בטכניון, שם גם התמחתה ברפואת המשפחה במסגרת המחלקה לרפואת המשפחה, שהיה אז מסלול התמחות חדש ופורץ דרך.

כתושבת גילון שבגוש שגב, החלה כרופאת משפחה במרפאות כללית באיזור, בישובים יהודים ובדואים. בהמשך, נשאה במהלך השנים בתפקידי ניהול משמעותיים: תחילה ניהלה את שלוחת היחידה להמשך טיפול של כללית  בגליל המערבי, שהינה שירות ייחודי שבו צוות רב מקצועי מלווה חולים המרותקים לביתם, כולל מונשמים ונכים קשים, במקום שהייה ממושכת בבתי חולים ובמוסדות. כמו כן, הובילה שם את הקמת שירות הוספיס בית של כללית לחולים סופניים.

בשנת 2011 מונתה כמנהלת קריית בריאות “זבולון” וניהלה את המרכז הגדול שמרכז את מיטב המומחים, מרביתם משולבים עם בתי חולים, תחת קורת גג אחת, כולל חדרי ניתוח, בדיקות פולשניות וניתוחים המבוצעים בדרך כלל בבית חולים בקהילה. כמו גם מיון קהילתי גדול החוסך הגעה לחדרי המיון בחיפה.

במהלך 9 השנים האחרונות היא מנהלת את היחידה לניהול סיכונים במחוז ותרמה מאד להתפתחותה, תוך הגברת מודעות צוותים להיבטים של בטיחות ואיכות הטיפול. במקביל לתפקידה החדש – ישן כמנהלת “זבולון”, תמשיך ד”ר קסנר לנהל גם את היחידה.

ד”ר קסנר מציינת, כי כרופאת משפחה היא שואפת להביא לניהול של המרכז הגדול לרפואה יועצת, שבו עשרות אנשי צוות ממגוון מקצועות ותת התמחויות, אשר משרתים 370,000 מטופלים בשנה, את הראיה הכוללנית של המטופל ואת יכולת האינטגרציה בין תחומים שונים, בדגש על חיזוק הקשר בין הרפואה הראשונית ליועצים במרכז, ברצף טיפולי החיוני  לבריאות המטופלים.

במקביל לתפקידי הניהול, מקפידה ד”ר קסנר להיות מחוברת לשטח כרופאת משפחה במרפאה העצמאית שלה מטעם כללית בכרמיאל.

היא נשואה, אם לארבעה וסבתא לארבעה.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments