י"ד סיון התשפ"ד, 20/06/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

המרכז המסחרי “אפקה סנטר” יחל לפעול בתחילת 2024

הנהלת העיר ערכה השבוע סיור במרכז החדש, יחד עם יזמי הפרויקט. צילום: דוברות העירייה.
Tuesday December 19, 2023

עידן חדש: לאחר אכלוס של כ – 2000 יח”ד בשכונת “נאות אפק” בקריית ביאליק, הקמת בתי הספר מיתרים וצלילים, 17 גני ילדים, 9 מעונות יום, 2 אולמות ספורט ובית כנסת, הגיע תורו של המרכז המסחרי החדש “אפקה סנטר”,  שיחל לפעול בתחילת שנת 2024. המרכז הוקם על שטח של כ – 6 דונם, בהצטלבות הרחובות נעמי שמר ויגאל בשן, קרוב לכניסה הדרומית לשכונה החדשה.

בראייה אדריכלית, המרכז תוכנן כך, שיהווה מוקד משיכה לתושבי השכונה עם נגישות מרבית להולכי רגל, רוכבי אופניים ואימהות עם עגלות ילדים. כדי לשמור על בטיחותם של הבאים ושבים ולהפריד בין תנועת המכוניות ומבקרי המרכז הבאים ברגל,  נבנתה קומת החנייה התת קרקעית, המכילה כ- 100 מקומות חנייה. בימים אלו מוקם בסמוך למרכז המסחרי, גשר להולכי רגל ורוכבי אופניים, שיחבר את שכונת נאות אפק לשכונת צור שלום הוותיקה.

המרכז מתנשא לגובה של 4 קומות בשטח של כ- 9000 מ”ר, כאשר 2 הקומות הראשונות הן קומות המסחר ו – 2 הקומות העליונות הן קומות המשרדים.

שטחי תעסוקה ומסחר תוכננו כך, שיוכלו להכיל שימושים מגוונים. עד כה נחתמו הסכמי השכירות עם 3 קופות החולים: כללית, מכבי ולאומית, עם סופרמרקט AM-PM , סופרפארם, חדר כושר Icon  מבית הולמס פלייס , החמניה, לה גופרה, עידן 2000, קפה נינה ועוד. בהמשך ייפתחו במרכז בתי קפה,  מסעדות, מאפיות ובתי עסק נוספים. המשרדים בקומות העליונות פורסמו למכירה.

גג הבניין אף הוא יהיה פונקציונאלי וישמש לג’ימבורי ופעילות אקטיבית תחת כיפת השמיים, בתי קפה באוויר הפתוח ושימושים נוספים. לפיכך תוכננו המעליות להגיע לגג הבניין, כדי לאשר נגישות לבעלי צרכים מיוחדים.

יזם המרכז המסחרי החדש הוא חברת “סלע בינוי”, ואדריכל הפרויקט הוא גיא ארבל, מחברת “אורן מ.א.ז. אדריכלים בע”מ”.

ביום ראשון האחרון, קיימה הנהלת העירייה יחד עם הנהלת הפרויקט סיור עבודה במרכז החדש, כדי להתרשם מקרוב מהמקום.

ראש העיר, אלי דוקורסקי: “לפניי כעשור, באירוע הנחת אבן הפינה לשכונת נאות אפק, אמרתי, שמי שרוכש דירה בשכונה משקיע במניה בטוחה. הביקוש הגובר לדירות בשכונה מוכיח כי צדקתי. הפעלת המרכז המסחרי, תאפשר לתושבי השכונה לקבל את כל השירותים בתוך השכונה, בלי להניע את הרכב”.

המבנה החדש עומד על תילו ויחל לפעול בתחילת 2024. צילום: אורן מ.א.ז אדריכלים

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments