י"ד ניסן התשפ"ד, 22/04/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

משרד האוצר פונה לציבור להגיש הצעות למימוש 500 מיליון שקלים לעידוד תעסוקה

השר כץ. צילום: דוברות הכנסת
Sunday June 7, 2020

שר האוצר, ישראל כ״ץ, לציבור להגיש הצעות למימוש 500 מיליון שקלים לעידוד תעסוקה, בכדי לזרז את חזרתם של דורשי העבודה למעגל העובדים.

בכדי לזרז את חזרתם של דורשי העבודה לעבודה ולצמצם את הפגיעה במשק ביום 31 במאי 2020 החליטה הממשלה לאשר את הצעת חוק מענק עידוד תעסוקה (הוראת שעה – נגיף הקורונה החדש), התש”פ-2020. במסגרת הצעת החוק, שאושרה ב-2 ביוני בכנסת בקריאה ראשונה, מוצע להעניק תמריץ כספי למעסיקים שיקלטו או יחזירו לעבודה עובדים שהוצאו משוק העבודה בתקופת המשבר.

מענק זה יפחית את עלויות העסקת עובדים אלו גם בתקופה שבה אין ודאות בשווקים,ויתמרץ את המעסיקים לקלוט ולהעסיק את העובדים.

עוד החליטה הממשלה כי לאחר אישור הצעת החוק בכנסת יגבש שר האוצר, לאחר התייעצויות עם שרים רלוונטיים, תכנית להקצאת 500 מיליון שקלים נוספים לצורך מתן מענה משלים בתחומי התעסוקה במשק.

על מנת לעודד תעסוקה במשק, משרד האוצר מבקש את עמדת הציבור בנוגע לדרכים נוספות לצורך מתן מענה משלים, ככל שנדרש, לעידוד תעסוקה, וזאת על מנת להגביר את שיעור ואיכות התעסוקה והפריון המשקי.

שר האוצר ישראל כ”ץ: ״כפי שהבטחתי להעמיד לציבור את האפשרות להציע הצעות ולהשפיע על חלוקת תקציב הסיוע לעידוד תעסוקה, היום עלה לאוויר האתר דרכו תוכלו להגיש הצעות למימוש 500 מיליון שקלים בתקציב הסיוע. החלטתי לפתוח נושא זה לציבור ולתת לכם אזרחי ישראל אפשרות להשפיע על קבלת ההחלטות. היכנסו והשפיעו״.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments