י"ט סיון התשפ"ד, 25/06/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

ניצלו חייו של נער בן 13 שלקה בדום לב במהלך משחק כדורגל

אילון גבריאל עטל, בן 13 וצוות מד"א שהציל את חייו. צילום: דוברות מד"א
Friday July 17, 2020

משחק הכדורגל של נערים בנהריה, כמעט והסתיים בטרגדיה: לפני כשבוע, נפגשו אילון גבריאל עטל (13) וחבריו למשחק כדורגל שכונתי. לפתע, בעיצומו של המשחק, החזיק אילון את חזהו, לקה בדום לב והתמוטט על הריצפה. חבריו המבוהלים התקשרו למוקד 101 של מד”א ובהדרכה טלפונית מהחובשת במוקד, החלו להעניק לו סיוע רפואי ראשוני ולבצע פעולות החייאה בסיסיות עד להגעת צוותי מד”א.

בתוך מספר דקות הגיעה למקום אמבולנס וניידת טיפול נמרץ של מד”א, ואנשי הצוותים החלו לבצע באילון פעולות החייאה מאומצות שכללו הנשמות, עיסויים, מתן תרופות ומכות חשמל ממפעם (דפיברילטור). לאחר דקות ארוכות של פעולות החייאה, ליבו של הנער הצעיר שב לפעום ומצבו התייצב במעט. הפראמדיקים של מד”א המשיכו את הטיפול הרפואי תוך כדי הפינוי לבית החולים שם המשיכו הרופאים להיאבק על חייו עד שהתעורר ושב להכרה.

חובש בכיר במד”א, פיראס רייס, שהגיע ראשון למגרש הכדורגל שיחזר: “מיד כשהגעתי למגרש, ראיתי נער צעיר מחוסר הכרה ומספר אנשים שהיו במקום מבצעים בו פעולות החייאה בסיסיות בהדרכה של חובשת ממוקד מד”א. התחלנו לבצע פעולות החייאה מתקדמות, ובעזרת הצוות מהניידת טיפול נמרץ, ביצענו החייאה מתקדמת שכללה מתן מכות חשמל”.

עמית אורנשטיין, פאראמדיקית מד”א, סיפרה: “הגענו עם ניידת טיפול נמרץ למגרש והמשכנו את פעולות החייאה. זו לא סיטואציה שכיחה לבצע פעולות החייאה בנער צעיר וממש נלחמנו עליו. בשניות הראשונות אחרי מתן מכות החשמל ראיתי על המסך של מכשיר הדפיברילטור שליבו של אילון שב לפעום והיתה לכולנו הקלה גדולה. החברים שלו ממש צעקו משמחה במגרש”. עוד הוסיפה עמית: “לראות היום את אילון עומד על הרגלים זה מרגש מאוד. כפראמדיקית במד”א, אין הרגשה טובה יותר מאשר לדעת, שיש לי חלק בזה שאילון חזר לחיק משפחתו ומחייך”.

משי עטל, אימו של אילון אמרה: “אין לנו מילים להודות לחובשת במוקד מד”א, שהדריכה את מי שהיה בסביבתו של אילון, כיצד להתחיל לבצע את פעולות ההחייאה ולצוותים שהגיעו במהירות למגרש הכדורגל והחזירו לנו אותו. אין לנו ספק, שבלי הטיפול המסור שלהם בדקות הראשונות והקריטיות, אילון לא היה איתנו היום. החיבוק החם של פיראס ועמית שהגיעו לבקר את אילון בבית החולים עוד כשהוא היה מחוסר הכרה חיזק אותנו וסייע לנו לעבור את הרגעים הקשים עד שאילון התעורר וחזר אלינו. בזכותם זכינו בילד בחזרה”.

הנער עדיין מאושפז בבית החולים שניידר, בפתח תקוה, ואנשי מד”א נסעו לבקרו ולאחל לו שישתחרר בקרוב לביתו.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments