י"ד תמוז התשפ"ד, 20/07/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

נעצרו שני מתנקשים שהתמחו בהנחת מטעני חבלה

איסוף ראיות בזירת ההתנקשות. צילום: דוברות מחוז צפון
Tuesday July 7, 2020

הותר לפרסום: משטרת ישראל עצרה שני תושבי הצפון, תושב מגדל העמק (24) ותושב טבריה (20), בחשד שעסקו במתן שירותי התנקשות באמצעות מטעני חבלה בכלי רכב.

במסגרת החקירה הסמויה שנוהלה נגדם, התברר כי השניים צברו מומחיות ביצור, הטמנה והפעלה של מטעני חבלה רבי עוצמה, שהיו מוצמדים לרכבי הקורבנות ומופעלים מרחוק באמצעות טלפון סלולורי. 

עם השניים נעצר חשוד שלישי תושב בית שמש, בחשד שהזמין חיסול של שכן שלו. החקירה בעניינם של החשודים נפתחה, לאחר שבתאריך 5.5.20 התפוצץ מטען חבלה רב עוצמה בעיר יוקנעם. היעד לחיסול היה תושב העיר, העובד במחלקת התברואה בעירייה. כתוצאה מהפיצוץ נפגע הקורבן באורח קשה, עבר החייאה ורגלו נקטעה. 

זירת מעצר המתנקשים. צילום. דוברות מחוז צפון

שוטרי היחידה המרכזית של מחוז צפון החלו בחקירת המקרה ואספו ראיות כנגד החשוד הראשון תושב מגדל העמק.

בתאריך 27.5.20 נעצרו 2 החשודים כשניסו להתנקש באמצעות הטמנה והפעלת מטען ברכבו של תושב בית שמש. בלשי משטרת ירושלים עצרו את החשודים “על חם”, כשברשותם פריטים שהיו אמורים להפעיל את מטען החבלה שהוצמד לרכבו של הקורבן. עימם נעצר גם החשוד השלישי תושב בית שמש, שעל פי החשד הזמין את החיסול ואף לקח בו חלק.

מחומרי החקירה עולה, כי דפוס הפעולה של החשודים היה דומה בן שני המקרים, שימוש במטען רב עוצמה שנועד להתנקש בחיי הקורבן ברכבו, פעולה שסיכנה גם את חייהם של עוברי אורח חפים מפשע.

מהמשטרה נמסר: “משטרת ישראל תמשיך ותפעל כנגד גורמי הפשיעה וכנגד התופעה של שימוש באמצעי לחימה בסיכסוכים פליליים במלוא העוצמה, במגוון אמצעים מתקדמים בכל המישורים, כל זאת במטרה להביא לדין את אותם עבריינים הפוגעים בשיגרת החיים של הציבור ומעמידים חפים מפשע בסכנת חיים”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments