י"ח חשון התשפ"ב, 24/10/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

עבריין טען שזרקו לו רימון יד לחצר וראש כרות של כבש

איש עסקים נורמטיבי, מצא את עצמו מובל באישון לילה לחקירה ומסובך עד צוואר בתיק פלילי, על לא עוול בכפו. עו"ד עמרי לשם. צילום: ניר קידר
Wednesday October 13, 2021

סיפור מהסרטים: עבריין טפל שתי עלילות שווא על איש עסקים, לו הוא חייב כספים ועל כך שזרק כביכול רימון יד לחצר ביתו, ואף השליך אל מפתן ביתו, ראש כרות של כבש.

המשטרה עצרה תחילה את איש העסקים, סגרה בהמשך חקירה אחת נגדו, אך הותירה אותו להיאבק על טיהור שמו והסרת הרישומים הפליליים שדבקו בו.

הכל החל, כאשר איש עסקים נורמטיבי, איש משפחה, בשנות החמישים לחייו, בעליה של חברה בתחום השיווק, מצא את עצמו מובל באישון לילה לחקירה בתחנת המשטרה, ומסובך עד צוואר בתיק פלילי, על לא עוול בכפו, רק מאחר שעשה עסקים עם אדם, שהוליך אותו שולל וטפל עליו האשמות שווא. כך לפחות טוען עו”ד עמרי לשם, המייצג את איש העסקים.

לדברי עו”ד לשם, במסגרת עבודתו, יצר מרשו קשר עיסקי עם נוכל רב מעללים, אשר הוליך שולל לא רק אותו, אלא גם אנשים רבים נוספים במהלך השנים. לדברי עו”ד לשם, אותו נוכל חייב סכום כסף גדול לאיש העסקים, אשר ניסה לגבות אותו בתחילה, על פי מתווה שהוסכם ביניהם, לאחר מאמצי גישור שנערכו ביניהם.

עוד טוען עו”ד לשם, משכשלו מאמציו של איש העסקים לגבות את החוב, הוא פתח בהליכי הוצאה לפועל כנגד הנוכל, שלא היה נתון בחובות רק מולו, אלא גם מול גורמים עבריינים. אותם עבריינים, טוען עו”ד לשם, בחרו לגבות את חובם בדרכים אלימות ופליליות, בין היתר, על ידי זריקת רימון לחצר ביתו של הנוכל, והשארת ראש של כבש על מפתן ביתו.

לדברי עו”ד לשם, הנוכל חשב, שיוכל לתפוס שתי ציפורים במכה אחת, וכך פנה למשטרה והתלונן נגד איש העסקים, תוך שהוא טופל עליו האשמות שווא, כאילו מעשי העבריינות הללו היו פרי יוזמתו, במטרה לגבות את חובו.

כך נלקח איש העסקים באישון לילה לחקירה בתחנת המשטרה, והחל להיחקר כחשוד בפלילים לכל דבר ועניין. “לקראת אותה חקירה, שהיוותה עבור מרשי חוויה ראשונית ומכוננת, הוא לא זכה לייעוץ משפטי כלשהו, והחוקרים אף ניסו לשוות לסיטואציה נופך של תישאול תמים, חרף השעה החריגה”, טוען עו”ד לשם.

לדברי עורך הדין, במהלך החקירה לא הוטחו במרשו החשדות המיוחסים לו, והחוקרים מסיבה שאינה ברורה, החליטו לעוצרו למספר שעות, אך שיחררו אותו לביתו בשעות הבוקר.

“רגע לפני ששוחרר לדרכו, פנה אליו קצין החקירות באומרו: ‘אתה לא נראה לי כמו אדם שיזרוק רימון לבית של מישהו’…” טוען עו”ד לשם, וכך לדבריו, החל מרשו להבין, מה הם המעשים אותם מייחסת לו המשטרה.

לדברי עו”ד לשם, לאחר אותו לילה לבן, איש במשטרה לא טרח לעדכן את מרשו בדבר התקדמות החקירה או הפסקתה, וכך נדמה היה לו שהפרשייה כולה, בשל שקריה, נשכחה וגוועה לה. תקוותו זו נגוזה כעבור זמן לא רב. שוב הוא נקרא לחקירה, גם הפעם ניפתח כנגדו תיק פלילי, ושוב, לדברי עורך הדין, העומד מאחורי התלונה, היה אותו נוכל החייב לו כספים, שאף עומת איתו בתחנת המשטרה בנוגע למקרה.

לאחר חקירה אגרסיבית, בשונה מזו הראשונה, הגיעה המשטרה למסקנה, כי אין לאיש העסקים כל קשר להטלת ראש הכבש, ותיק החקירה שניפתח נגדו בחשד זה, נסגר בעילה של ‘חוסר אשמה’. אך לדברי עו”ד לשם, משום מה, החליטו במשטרה ובפרקליטות, להשאיר את תיק החקירה הראשון פתוח, חרף הדימיון העז ביניהם.

לדברי עו”ד לשם, הותרת תיק חקירה חסר בסיס, ובו חשדות של איומים אלימים וקשירת קשר לביצוע פשע מצד איש עסקים נורמטיבי לחלוטין, מהווה עונש קשה ואכזרי. רישום שכזה עלול למנוע ממנו לקחת חלק במכרזים ממשלתיים, לזכות במשרה ציבורית, ובגינו הוא גם עלול לסבול משורה ארוכה של מיגבלות עיסקיות וציבוריות נוספות.

בשל ההחלטה הלא מובנת לסגור תיק אחד, אך להשאיר בעינו את התיק השני, שיגר עו”ד לשם מכתב לפרקליטות, שבינתיים התיק הועבר אליה, שבו דרש לסגור לאלתר את החקירה הנותר כנגד מרשו, בעילה של “חוסר אשמה”.

עורך הדין ציין במכתבו, כי מרשו נחקר בתיק זה פעם אחת בלבד, עניין שכשלעצמו מצביע על חוסר חשיבותו לתיק. בחקירה, טוען עורך הדין, לא הוטח בפני מרשו כל חשד, וזאת באופן מנוגד לחלוטין לחשדות חסרי הבסיס שפורטו נגדו בתיק החקירה.

בימים אלה, וכתוצאה ממאמציו של עורך הדין, הודיעה הפרקליטות לאיש העסקים כי החליטה שלא להעמידו לדין, וסגרה את תיק החקירה בעילה של “חוסר אשמה”, בדומה לתיק השני.

עו”ד לשם מסביר, כי כדי שלא ידבק באדם כתם, שעלול לרדוף אותו כל ימי חייו, קיימת חשיבות רבה בסגירת תיק פלילי בעילה של “חוסר אשמה”. לדבריו, סגירת תיק חקירה בעילה של “חוסר ראיות”, מותיר כתם על החשוד, ותיק החקירה נגדו עלול להיפתח שוב בעתיד. רק עילת “חוסר אשמה”, לדברי עו”ד לשם, מנקה אדם מכל רבב.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף