ג' טבת התשפ"ב, 07/12/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

עבר בדיקת אולטראסאונד אנדוסקופית הפך לסיעודי ונפטר

המנוח הסתבך בזיהום שמקורו בחיידק אלים. עו"ד סאמי אבו ורדה
Thursday November 25, 2021

תושב איזור הצפון, בשנות ה-80 לחייו, שהגיע לביצוע בדיקת אולטראסאונד אנדוסקופי במרפאת גסטרו ברמב”ם, הסתבך בזיהום שמקורו בחיידק אלים, הפך לאדם סיעודי ובסוף נפטר. יורשיו הגישו עתה תביעה נגד מדינת ישראל, בדרישה לפיצויים על רשלנות רפואית שגרמה למותו.

בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בחיפה, באמצעות עו”ד סאמי או ורדה, מומחה לתביעות רשלנות רפואית, נטען, כי בעקבות בדיקה אנדוסקופית שבוצעה בבית החולים, התגלה אצל החולה זיהום וחום גבוה, הוא אושפז וטופל בתכשיר כנגד החיידק האלים שגרם לזיהום. החולה גם הסכים להשתתף במחקר ניסוי קליני לטיפול חדשני בחיידק, אבל מצבו החמיר עד שנפטר.

התביעה טוענת, כי בגיליון האישפוז של החולה נכתב, כי חקירה שביצע צוות היחידה למלחמות זיהומיות בביה”ח מצאה, שהחיידק העמיד נתגלה באנדוסקופ אשר שימש לבדיקה של החולה ושהיה אחראי להדבקה שלו.

בחוות דעת של  פרופ’, מנהל מחלקה למיקרוביולוגיה קלינית ומחלות זיהומיות מבית חולים אחר בארץ, שצורפה לתביעה, מגיע המומחה למסקנה, שהצוות הרפואי שטיפל בחולה התרשל בטיפול. בין השאר נכתב בחוות הדעת כי האנדוסקופים שבהם מבצעים את הבדיקות, “אמורים לעבור חיטוי בין חולה לחולה והקפדה על כללי ניקיון האנדוסקופ, היא שנותנת לחולה את ההגנה מפני העברה של חיידק עמיד ואלים מחולה אחד לשני”.

לדבריו, אין ספק שההדבקה “נבעה מכך, שהאנדוסקופ לא נוקה על פי הכללים” ולכן נגרם לחולה נזק שהיה ניתן למנוע. התביעה משאירה בידי בית המשפט לקבוע את גובה הפיצוי שיקבלו היורשים.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף