י"ז תמוז התשפ"ד, 23/07/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

עד שני מיליון מסכות בחודש: נחנך קו ייצור חדש למסכות N95 תוצרת הארץ

מסכות תוצרת הארץ. צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון
Sunday June 7, 2020

ההיערכויות לגל נוסף של קורונה נמשכות. סמנכ”ל וראש מנהל הרכש (מנה”ר) במשרד הביטחון, אבי דדון, חנך בימים האחרונים במפעל ‘שיאון מדיקל’ בשדרות את קו היצור הראשון במדינת ישראל, ומהבודדים בעולם, למסכות N95 בדרגת סינון החיידקים הגבוהה ביותר.

עם תחילת משבר הקורונה הוביל משרד הביטחון מהלך אסטרטגי להעברת כל ייצור הציוד הרפואי הנדרש (מכונות הנשמה, מסכות, ציוד מיגון ומטושים) לייצור בישראל. זאת על מנת לצמצם למינימום את התלות בייבוא ולהיערך מראש לגל נוסף של תחלואה. בסיוע מנה”ר ויחידת השינוע הבינלאומי במשרד הביטחון, הוטסו מסין לישראל, מספר מכונות לייצור מסכות ולראשונה הובאה לארץ גם מכונה לייצור מיליוני מסכות N95 ברמת סינון מקסימלית (95% ויותר), המיועדות לצוותים רפואיים שבאים במגע ישיר עם חולי קורונה.

בימים האחרונים החל מפעל ‘שיאון מדיקל’ בשדרות בייצור סדרתי של מסכות, שיגיע בשיא לכושר יצור של כ-2 מיליון מסכות N95 בחודש.

צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

שר הביטחון, בני גנץ: “אני מברך על הפעילות החשובה של מנהל הרכש ומשרד הביטחון כולו, המעודד ייצור כחול לבן.
מדינת ישראל נמצאת במאבק מול נגיף שגובה חיי אדם, אנו נערכים לגל שני ונמצאים בתהליך של כניסה לשגרת קורונה. המהלך הזה גם מנתק אותנו מהתלות בגורמים זרים, גם תורם לכלכלה הישראלית בתקופה הקשה העוברת עליה, וכמובן גם מספק תעסוקה הכרחית לתושבי הדרום”.

סמנכ”ל וראש מנה”ר במשרד הביטחון, אבי דדון: “כחלק מהאסטרטגיה של משרד הביטחון להיות בלתי תלוי ביבוא מחו”ל, אנחנו מכריזים כאן בשדרות על עצמאות ביצור הפריט החשוב מאוד לצוותים ברפואיים, בדרגת הסינון הגבוהה ביותר. אנחנו במנה”ר תמיד נשענים על ייצור ישראלי ורואים חשיבות גדולה, כאשר המשק נמצא במצב כלכלי קשה, בהזרמת עבודה לתעשייה הישראלית, בדגש על הפריפריה”.

מנכ”ל ובעלי חברת ‘שיאון מדיקל’, דניאל לב: “המכונה שהובאה לישראל עם מנה”ר תהיה מסוגלת לייצר בשיא כ-2 מיליון מסכות בחודש והחל מהשבועות הקרובים המסכות שיעטו הצוותים הרפואיים יהיו מסכות N95 ישראליות, שגם מבוססות על חומרי גלם של התעשייה הישראלית”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments