ה' אייר התשפ"א, 17/04/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

עטיית מסכות עוזרת לא רק לקורונה

שניים מעורכי המחקר, ד"ר עמיאל דרור (משמאל) וד"ר אייל סלע. צילום: אלי כהן
Tuesday April 6, 2021

מסתבר שעטיית מסכות עשויה לעזור לא רק במאבק נגד נגיף הקורונה, אלא גם בהתמודדות מול תסמיני האלרגיה העונתית, שנפוצים מאוד בתקופת האביב הנוכחית.

מחקר שנערך במרכז הרפואי לגליל בנהריה, בשיתוף הפקולטה לרפואה ע”ש עזריאלי, של אוניברסיטת בר-אילן בגליל, מגלה כי שימוש במסכות עשוי להיות יעיל בסינון אלרגנים נפוצים. מדובר בבשורה של ממש עבור קרוב למיליון אנשים בישראל הסובלים מנזלת אלרגית, ובמיוחד כאלו הסובלים מאבקנים הנכנסים לאף ולפה ומקרדית אבק הבית (חרק הגר במגורי אדם בתנאי אבק ולחות).

אחד מעורכי המחקר, ד”ר עמיאל דרור, רופא-חוקר במרכז הרפואי לגליל בנהריה ובפקולטה לרפואה של בר-אילן בגליל, מספר שהמחקר בדק את ההשפעות של עטיית מסכה על חולי אלרגיה עם תסמינים קלים, מתונים וקשים. “בדקנו אם המסכות שאנו נוהגים לעטות על פנינו בתקופת הקורונה, עוזרות לסנן גם חלקיקים אחרים, כמו אלו הגורמים לאלרגיה”, הוא מסביר. “מסתבר שהחלקיקים הללו, כמו אבקנים הנובעים מהפריחה באביב, נלכדים בבד של המסכה ולא נכנסים לקנה הנשימה, ולכן אנו רואים פחות ופחות סימפטומים של אלרגיה, הנפוצים מאוד בחילופי עונות בכלל ובתקופת האביב בפרט”.

כחלק מהמחקר השתמשו כ-300 אחים ואחיות במסכות כירורגיות ו/או מסכות N95 בפרק זמן של שבועיים. מהנתונים עולה, כי בפרק זמן זה, יותר מ-60% מהם חוו פחות התעטשויות, נזלת ותחושה של “אף סתום”, בעת שהשתמשו במסכות משני הסוגים.

מפילוח הנתונים עולה, כי 40% מהאחים שסובלים מאלרגיה קשה, חוו ירידה בסימפטומים בעת שחבשו את המסכה, וכך לגביי 30% מהאחים הסובלים מאלרגיה מתונה. את השיפור הגדול ביותר חוו משתתפים במחקר הסובלים מאלרגיה קלה, כאשר 54% מהם חשו שיפור בתסמיני האלרגיה בעת עטיית מסכה.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף