י"ט סיון התשפ"ד, 25/06/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

על רקע התחמשות החיזבאללה והתפשטות הקורונה, נפגשו האלוף אורי גורדין, מפקד פיקוד העורף ואלי דוקורסקי, ראש עיריית קרית ביאליק

ראש העיר, אלי דוקורסקי והאלוף אורי גורדין, מפקד פיקוד העורף. צילום: דוברות עיריית קרית ביאליק
Wednesday July 1, 2020

התחמשות החיזבאללה בצפון, ניסיונות איראן להתבסס בסוריה ולבנון והמלחמה בקורונה, הניבו פגישת עבודה חיובית בין ראש עיריית ביאליק, אלי דוקורסקי ואלוף פיקוד העורף, אורי גורדין.

במהלך הפגישה הציג דוקורסקי בפני האלוף, את מאפייני העיר ואת ייחודיותה, את מוכנות הרשות ואת העשייה הרבה בתחום הביטחון בשיגרה ובחירום. בין השאר ציין דוקורסקי, כי מדי שנה זוכה העיר ב-5 כוכבי יופי עבור החזקת המקלטים, את אתר האינטרנט לשעת חירום, שזכה בתחרות הארצית במקום הראשון, את מערך מתנדבים המפואר ואת תרגילי החירום שמקיימת הרשות לעיתים קרובות בשיתוף המשטרה ופיקוד העורף. דוקורסקי הציג את מרכז ההפעלה לשעת חירום החדש שהוקם לאחרונה וכבר הספיק להיות בשימוש נרחב על ידי פיקוד העורף בתקופת הקורונה. ראש העיר תיאר את פעולות הרשות במהלך משבר הקורונה בתחומי הרווחה והחינוך, טיפול בקשישים ודרכי העברת מידע והנחיות לתושבים.

בתום ביקורו ציין מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין: ״התרשמתי מאוד מתיפקודה של הרשות והעומד בראשה. רשות מקומית היא לבנת יסוד של הכנה לחירום. אני יוצא מהביקור בתחושה כי העירייה מכינה את תושביה היטב, ניכר כי ישנה עשייה רחבה גם בשיגרה ונושא החירום נמצא בראש מעיינכם. עשייה זו תוביל לעצמאות הרשות בהענקת שירותים לאזרחיה בעת עימות וליכולת תפקודית גבוהה יותר. הדבר המשמעותי ביותר בעיניי הוא תרבות ההכנה לחירום ועלינו לעסוק בזה ולהמשיך לתרגל ולהשתפר כל הזמן. התנהגות נכונה בחירום היא הדבר המרכזי והיא מה שיציל חיים. בין היתר בימים אלו עובדים אנשי הפיקוד על הטמעת מערכת שליטה ובקרה, שתאפשר לנו בחירום לנהל את המידע בצורה יותר אפקטיבית. פעילות עיריית קרית ביאליק הביאה למניעת התפשטות נגיף הקורונה המלווה אותנו גם בימים אלה. לתחושת הביטחון של האזרחים חשיבות גדולה והיא מהווה כלי מרכזי בהתנהלות אזרחית נכונה בחירום. השותפות בין פיקוד העורף לרשות היא מצוינת ויש לשמור ולחזק אותה כל הזמן. אנו נהיה לצד הרשות ככל שיידרש״.

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, הודה לאלוף ולנציגי פיקוד העורף על שיתוף הפעולה הפורה בין הרשות לבין פיקוד העורף ואיחל לאלוף גורדין הצלחה בתפקידו: ״קריית ביאליק ערוכה לכל תרחיש אפשרי ומייחסת חשיבות רבה לתירגול מצבי חירום. לכן מעבר להשתתפות באימוני פיקוד העורף, יוזמת תרגילים לבדיקה עצמית של מוכנותה. לאחרונה התנסינו בטיפול במשבר הקורונה, נושא שלעולם לא תורגל ואף גוף ממשלתי לא התכונן אליו. הירתמות עובדי העירייה יחד עם המתנדבים למשימה איפשרה לנו להגיע למצב בו תחלואה בקריית ביאליק, היא בין הנמוכות במדינה”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments