י"ג תמוז התשפ"ד, 19/07/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

תביעת שיימינג של מנותחת כלפי המנתח הפלסטי

מומחה בתחום רפואת השיניים קבע, כי הטיפול בתובע היה רשלני. עו״ד מורן יום טוב -אברהמי. צילום: גיל טרנוס
Tuesday July 12, 2022

מלחמה ראש בראש: קבלו סיפור חם מהתנור. בעקבות פירסום ביקורת על ניתוח אותו עברה, חשף המנתח הפלסטי פרטים אישיים של מטופלת. כעת היא תובעת ממנו יותר מ-300 אלף שקלים.

האישה שעברה ניתוח שאיבת שומן ולא הייתה מרוצה מהתוצאה, פירסמה בדף העסקי של הכירורג הפלסטי דברי ביקורת, ובה הביעה את אכזבתה מהטיפול ותוצאותיו. תגובת הרופא היממה אותה.

בתביעה, שהוגשה על ידי עו”ד מורן אברהמי – יום טוב, נטען כי המטופלת פירסמה בדף העסקי של הרופא ביקורת שלילית אך לגיטימית, שבה הביעה את חוסר שביעות רצונה משאיבת השומן אותה עברה מידיו של הרופא.

על פי התביעה, בתגובה לדברי הביקורת שלה, פירסם הרופא פרטים רפואיים אודותיה, תוך הפרה בוטה של החיסיון הרפואי, וזאת במטרה לפגוע בה ולבזותה.

הרופא, כך נטען, חשף את פרטיי פגישת הייעוץ עם המטופלת טרם ביצוע הניתוח, והשתמש במידע חסוי זה כדי להקטין ולבזות: “בחרת באופציה הקלה”, “מה שקיבלת זה מה שבחרת”.

בהמשך רשם המנתח, כי מבחינתו התוצאה מצוינת, בהתחשב במצבה הרפואי קודם לניתוח, וכאן טרח לשטוח את פרטי גילה של המטופלת, והרקע הרפואי שלה (ניתוחים ולידות).

עו”ד אברהמי – יום טוב טוענת בתביעה, כי תגובתו זו של הרופא, הכוללים את פרטיה האישיים והרפואיים של המטופלת, נחשפו ברשת האינטרנט לעיניי כל, ונגרמה לה עוגמת נפש גדולה מנשוא. “התובעת עד היום מסרבת להאמין, כי הנתבע, רופא במקצועו, בחר לפעול בדרך של השפלה והקטנה, וזאת רק על מנת לסתום פיות ולמנוע ביקורת לגיטימית”, טוענת עו”ד יום טוב אברהמי בתביעה.

לאחר פירסום תגובתו המבזה של הרופא, שלחה לו המטופלת מכתב התראה, שבו הוא נדרש להסיר את הפירסום הפוגעני, המהווה הפרת סודיות, וכן לשלם לה פיצוי כספי.
.
לדברי עו”ד אברהמי יום טוב, הרופא אכן מחק את הפירסום, אך “אין בהסרת הפירסום משום הקלה עבור התובעת, שכן בעידן המרשתת והוואטסאפ, המידע עובר כאש בשדה קוצים. למעשה, גם כאשר הפירסום עצמו נמחק, המידע יכול להמשיך ולהתפרסם במקומות אחרים”.

בתביעה אותה הגישה עו”ד אברהמי יום טוב בשם המטופלת, היא מבקשת מבית המשפט לחייב את הרופא לפצות את המטופלת ב-280 אלף שקלים, ללא הוכחת נזק, בגין הפרת חוק איסור לשון הרע והפרת חוק הגנת הפרטיות, ו-50 אלף שקלים נוספים, בשל עוגמת הנפש שנגרמה לה.

לדברי עו”ד אברהמי יום טוב, הפרות החוק שביצע הרופא, מעבר להיותן עוולות אזרחיות, הן גם עבירות פליליות, שדינן מספר חודשי מאסר. התביעה הוגשה בימים אלה בבית משפט השלום.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments