י"ז אייר התשפ"ד, 25/05/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

קבלת הגט מתעכבת בשל ריב על תכשיטים בשווי מאות אלפי שקלים

המפנה חל מיד לאחר שאימו נפטרה. עו"ד שרין סולן. צילום: יח"צ
Sunday June 21, 2020

הצגה כזאת לא נראתה זמן רב בבית הדין הרבני בצפון הארץ. שני בני זוג ידוענים מאד, ללא ילדים, שמבקשים להתגרש, עמדו לפני טקס הגט ואז הבעל הודיע לפתע, שהוא לא ייתן גט עד שאישתו תחזיר את התכשיטים שהיא מחזיקה.

עורך דינו של הבעל, שעסקיו חובקי עולם, טען בפני הדיינים, כי האישה החזיקה בתכשיטים בשווי מאות אלפי שקלים, ביניהם שעון זהב שמוערך ביותר מ-250,000 שקל, שקיבלה מבעלה עוד לפני החתונה ושלטענתו התחייבה,  להעביר אותם  לבעלה לפני מתן הגט.

עו”ד שרין סולן, שמייצגת את האישה, טענה לעומתו, כי מדובר בתכשיטים שניתנו במתנה לאישה ואשר על פי הדין הם שייכים לה. עוד טענה האישה, כי בעלה מחזיק ברשותו תכשיטים שלה שלקח מביתם לאחר שהיא יצאה מהבית בעקבות אלימות קשה. “השארתי שם תכשיטים בשווי מאות אלפי שקלים, שהוא נתן אותם לחברה שלו ומכר חלק מהם”.

לדברי עו”ד סולן, התכשיטים שהבעל נתן לאישתו במתנה הם שלה ומה שהיא נתנה לו הם שלו. לדבריה, אם יש הסכמה לגט, צריך לבצע זאת וכל הטענות האחרות יתבררו לאחר מכן.

בני הזוג העלו גם בפני הדיינים טענות על בגידות הדדיות. לדברי האישה, בעלה חי עם אישה אחרת והוא לעומתה טען, שיש לה גבר אחר עימו היא מקיימת יחסי אישות. שני הצדדים הכחישו טענות אלה.

בסופו של דבר, הומלץ לשקול מינוי חוקר אבל טרם התקבלה החלטה. במקביל הודיעו הרבנים לצדדים שייטב לכולם, אם באמצעות עורכי הדין שלהם, הם יגיעו להסכם תוך 10 ימים כדי להימנע מהחלטה של בית הדין. “מדובר בתכשיטים, לא בשום דבר אחר. אם יש הסכמה להתגרש, התכשיט הוא שולי”, היה מי שאמר לצדדים בצאתם מהדיון.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments