י"ד תמוז התשפ"ד, 20/07/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

קרית ביאליק הולכת לקראת מהפכת חינוך

שי פירון ואלי דוקורסקי. צילום: יח"צ
Tuesday June 30, 2020

במשך שנים רבות דובר בקרית ביאליק, על חשיבה מחודשת בתחום החינוך מחוץ לקופסא, עכשיו זה קורם עור וגידים. ראש העיר קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, החליט על הקמת וועדה ציבורית בראשות שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון, לבחינת ניהול החינוך העל יסודי בקריית ביאליק.

בשלב הראשון, הרב פירון, יחד עם מנכ”לית עיריית רעננה לשעבר, מיכל הירש נגרי, עתידים להיכנס לעובי הקורה וללמוד את המאפיינים הייחודיים של מערכת החינוך של קריית ביאליק בכלל ומערכת החינוך העל יסודית בפרט. הדגש יינתן למתן מענים  פדגוגיים הן לתלמידים המתקשים והן לתלמידים המצטיינים. כמו כן ביקש ראש העיר, להציע פיתרונות לילדים “השקופים”, אלו שלא משתייכים לשום קבוצה מובהקת ולעיתים הולכים לאיבוד בין כותלי בית הספר. בנוסף לכך ביקש דוקורסקי, לתת את הדעת להמשכיות הפרויקטים הקיימים בתיכון, במיוחד בתחום מדעי-טכנולוגי וחברתי-קהילתי.

לאחר לימוד הנושא, תוצג תמונת המצב הקיימת והחלופות האפשריות בפני הועדה הציבורית שתקום. על הועדה לקיים דיון מעמיק, ענייני ושקוף לעיניי הציבור, בכדי להגיש את המלצותיה בפני ראש העיר. בוועדה יהיו שותפים אנשי חינוך וציבור, בין השאר נציגי ההורים והמורים.

אורט קרית ביאליק. צילום: דוברות עיריית קרית ביאליק

הועדה עתידה לבחון האם בית ספר התיכון הקיים ובית ספר התיכון העומד לקום בשכונת “נאות אפק”, ינוהלו על ידי רשת או על ידי העירייה עצמה, את יתרונותיה וחסרונותיה של החלופות.

הועדה תבחן את התהליכים הפדגוגיים, חינוכיים-ערכיים והכלכליים בראייה הכוללת של טובת התלמיד ושמירה על איכות תהליכי הוראה-למידה בבית הספר.

דוקורסקי הינחה את מנהל אגף החינוך עמי ראובן, לסיים את תהליך הבחינה של ניהול בתי הספר בזמן קצר על מנת להיערך במידת הצורך לשינוי.

דוקורסקי: “בהחלטה להקים את הועדה הציבורית שתי מטרות עמדו לנגד עיניי. לקדם ולמנף עוד יותר את איכות החינוך בעירנו ולקיים תהליך שיתוף הציבור בהחלטה כה חשובה שלה השלכות לדור העתיד”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments