כ"ג כסלו התשפ"ד, 06/12/2023

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

רופא בביה”ח בנהריה טיפל בקרובי משפחתו שנפגעו מטיל

גורל משותף. ד"ר באהר סרחאן, קיבל לטיפול שלושה מבני משפחתו שנפגעו מטיל. צילום: רוני אלברט
Thursday October 19, 2023

סרט מלחמה: במשך מספר שעות מצא את עצמו ד”ר באהר סרחאן, בן 37, ממג’ד אל כרום, רופא בכיר במחלקה לרפואה דחופה (מלר”ד) שבמרכז הרפואי לגליל בנהריה, בתוך סרט מוזר, שאף אחד לא הכין אותו אליו.

במהלך קבלת פצועים, שהגיעו לחדר המיון, לאחר שנפגעו מטיל נ”ט במושב שתולה, גילה ד”ר סרחאן, כי מדובר בשלושה קרובי משפחתו, שניים מהם במצב בינוני ואחד קל. “כרופא לימדו אותי לטפל באנשים והתמחיתי ברפואה דחופה, אבל אני לא חושב, שמישהו יכול ללמד אותך, איך להתמודד במצבים כאלו ברמה הנפשית. מעולם לא האמנתי שאטפל בבני משפחה, ועוד במצב חירום בעת מלחמה. באופי שלי אני אדם קר רוח, וזה כנראה עזר לי”.

במהלך האירוע, שהתרחש במושב שתולה, פגע טיל נ”ט בארבעה פועלי בניין, שאחד מהם נהרג במקום והשלושה הנוספים (אב ושני בניו) הובאו למרכז הרפואי שבנהריה. “קיבלנו הודעה, שאמורים להגיע פצועים משתולה והתחלנו להתכונן לקליטתם”, הוא מספר. “פתאום ניגש אליי אחד העובדים והראה לי סרטון ממקום האירוע, שהופץ ברשתות החברתיות. מיד זיהיתי את הרכב המשפחתי והבנתי שזה קשור אליהם. תוך דקות התקשרה אליי דודה שלי, שסיפרה לי כי בעלה, גיסה והחם שלה היו באותו מקום ורצתה לבדוק האם הם הגיעו אלינו. תוך פרק זמן קצר ראיתי אותם מגיעים והבנתי, שמצבם יחסית בסדר, תודה לאל. ניגשתי אליהם מיד, היה לי חשוב להפגין נוכחות ולהרגיע אותם. כואב לי על העובד הנוסף שנהרג (לא קרוב משפחה). היה להם מזל גדול”.

ד”ר סרחאן מגלה, כי לא חשב יותר מדי במהלך הטיפול בפצועים. “במצבים כאלה אתה עובד על אוטומט, ולמעשה הרגשתי, שאני נמצא בשתי חזיתות, גם מטפל בפצועים וגם מרגיע את המשפחה ומנסה לתמוך ולעזור”, הוא מסביר.

שניים מהפצועים, האב ואחד מבניו, בני 70 ו-39, הועברו לאישפוז במצב בינוני במחלקה כירורגית ושוחררו לבתיהם למחרת. בן נוסף, בן 49 (נפגע חרדה), שוחרר לביתו לאחר שעבר בדיקות בחדר המיון.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments