כ"ח כסלו התשפ"ד, 11/12/2023

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

ריפוי הגוף והנפש לתושבי הדרום

המטפלת חפצי מאירי בעת טיפול במלון ניר עציון. צילום: דוברות כללית
Wednesday November 15, 2023

טיפול מהלב: שיתוף פעולה של מנכ”לית רפואה משלימה בכללית, לימור רפאל בלפונטה, עם צוות מינהלת כרמל של כללית, מחוז חיפה וגליל מערבי, בניהולה של ד”ר סוניה כרכבי, הניב שילוב כוחות, בעקבותיו הוקמו מתחמי טיפולים, עם מטפלים מרפואה משלימה של כללית, בניר עציון ובמלון קדם בטירת כרמל, על מנת לטפל במפונים תושבי הדרום ובצוותים שהגיעו עמם.

דורית חזן יניב, מנהלת אדמיניסטרטיבית של מינהלת כרמל מספרת: “לאחר מספר מפגשים עם הצוותים המטפלים במלונות ועם התושבים המפונים, ראינו את המתח והעומס העצומים איתם הם מתמודדים. פניתי לשירלי יוסף, מרכזת הפרויקט של מתחמי הטיפול של רפואה משלימה במרכזים למפונים, שמיד התגייסה ותיאמה מטפלים עבור הצוותים והתושבים”.

הטיפולים הניתנים הם טיפולים במגע: רפלקסולוגיה, שיאצו, טווינא ועיסויים, והם נמשכים כ-20-25 דקות בהתאם לצורך. ישנה היענות רבה הן מצד המטפלים, שרואים בכך שליחות ועזרה בעת הלחימה, והן בקרב המטופלים והתגובות חיוביות מאוד, אפילו עד כדי דמעות של המטופל והמטפל בסיום הטיפול.

מנהלת רפואה משלימה, לימור רפאל בלפונטה, מוסיפה: “בשלושה שבועות האחרונים הקמנו 11 מתחמים של רפואה משלימה, בבתי הארחה למפונים ברחבי הארץ. השבוע אנו פותחים 4-5 מתחמים ואנו פועלים לפתוח מתחמים נוספים. המטפלים שלנו מגיעים ומעניקים לתושבים מגוון טיפולים, בתקווה לסייע בהפחתת המתח והחרדה. אנו מתרגשים לשמוע את תגובות המטופלים, הן נותנות לנו כח ומוטיבציה להגיע לכל מקום בארץ, לסייע ולהקל עד כמה שניתן”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments