י"א אייר התשפ"ד, 19/05/2024

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

שירות ליווי היריון על ידי מיילדת

שירות ליווי היריון. ריחאב חרופי ממרפאת שפרעם עם המיילדות מביה"ח כרמל. צילום: דוברות כללית.
Tuesday March 12, 2024

חווית טיפול וערך מוסף: שירות ליווי היריון לנשים, ניתן במרפאות הכללית במשך שנים רבות, וכעת התווסף ליווי ע”י מיילדת מוסמכת, המעניק ליולדת מעטפת מיילדותית כבר בשלב ההיריון.

חנאן סנעאללה, מיילדת בכירה מצוות חדר לידה במרכז הרפואי כרמל, מעניקה כעת את השרות במרפאת שפרעם של כללית, מספרת: “המטרה שלנו היא, להיות הכי קרובים וקשובים לנשים ההריוניות כבר בחודשים הראשונים של ההיריון, כדי שנוכל לתת להם תשובה ומענה לכל שאלה או בעיה. אני כמיילדת, פוגשת ומלווה את האישה מהפגישה האישית במרפאה בקהילה ועד שאנחנו נפגשות בחדר הלידה. הליווי שלנו כאחיות מיילדות נותן לנשים שקט נפשי וביטחון, שעוזר להם לעבור את תקופת ההיריון והלידה בצורה קלה יותר”.

בכללית מדגישים, כי מטרת השירות היא לתת מענה הוליסטי עבור נשים הרות מקצועי ורגשי כאחד, החל מהשלבים הראשונים של ההיריון ועד לאחר הלידה. המלוות הן מיילדות מנוסות מצוות חדרי הלידה של ביה”ח כרמל, המביאות איתן את יתרונות ההיכרות והעבודה בחדרי הלידה מול היולדות, ויחד עם אחיות המרפאה אנו משלימות את המענה עבור האישה.

רינת בסל, מנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי מסבירה: ” ליווי היריון ע”י אחות במרפאה, נותן מעטפת תומכת ומקצועית לאורך כל תקופת ההיריון. הליווי תורם להפחתת חרדות, משפר את ההרגשה הכללית ומאפשר לנשים לחוות את ההיריון בצורה חיובית ומעצימה.

הליווי הנוסף ע”י מיילדת, מבוסס על עקרונות ומודלים בין לאומיים של רצף טיפולי והמשכיות הטיפול, על פי סמכויותיה של המיילדת המלווה, הכולל בתוכו שיתופי פעולה בין הגורמים הטיפוליים”.

אהובה טל, מנהלת הסיעוד בבית החולים כרמל מסבירה: “מערך היולדות וצוותי חדרי הלידה שלנו בכרמל, הם מהמנוסים והטובים ביותר, אנחנו דואגים למעטפת שירות וטיפול ליולדות מרגע הגעתן לחדר הלידה, ועד ליום המאושר של שחרור היולדת עם תינוקה החדש הביתה. למיילדת בכרמל תפקיד עם חשיבות רבה, המחייב ידע קליני רחב, המאפשר לזהות ולהבחין בין מצבים נורמליים ותקינים, לבין מצבים המחייבים התייחסות רפואית מיוחדת והתערבות בהתאם. צוות המיילדות שלנו יוצא כעת לקהילה ופוגש את הנשים ההריונות במרפאת האם שלהן, שומע ומלווה אותן באורח צמוד, מפיג את חששן, מבצע הערכה כוללנית של צרכי המטופלת, ומכין עבורה תוכנית טיפולית המותאמת אישית עבורה, תוך דאגה לבטיחות האישה ועוברה”.

בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי, המעניקים את השירות בשיתוף פעולה עם בית חולים כרמל, מעדכנים כי השירות החדש החל כבר לפעול במרפאות כללית בשפרעם וקריית שמואל, ועתיד להתרחב בהמשך.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments