כ"ז אייר התשפ"א, 09/05/2021

הירשמו לניוזלטר שלנו

חדשות הקריות ברשת

שני חובשי מד”א, בעל ואישה מקרית אתא: “חצי מהלב נשאר במירון”

פתאום הרגשנו שמשהו קיצוני מתרחש. החובשים שמחה ואריאל גולדברג. צילום: דוברות מד"א
Tuesday May 4, 2021

חובשי מד”א, שמחה (27) ואריאל (26) גולדברג, בעל ואישה מקרית אתא, הוצבו בליל שישי בהר מירון במרפאה, ועסקו בטיפול בפצועים קלים, פעולה שיגרתית אותה הם עושים מדי שנה. כשמכשיר הקשר הכריז על אירוע רב נפגעים, המרפאה השקטה הפכה לסרט נע של פצועים קשה והרוגים.

 “הגעתי למרפאה חצי שעה לפני שהתחיל האירוע”, משחזרת אריאל. “פתאום הרגשנו שמשהו קיצוני מתרחש, כשהגיעו אלינו במהלך דקות ספורות פצועים רבים, ממצב קל ועד כאלו שלא ניתן היה להצילם ונאלצנו לקבוע את מותם. אני הייתי בתוך המרפאה ובעלי היה בחוץ, כשהעניק טיפול ראשוני לפצועים שהגיעו אליו”.

על הרגעים הראשונים, הוסיף שמחה: “זה היה ממש כמו סרט נע, פיניתי את הדרך לאמבולנסים, טיפלתי בפצועים אחד אחרי השני וההרגשה הייתה קשה מאוד ומזעזעת. שבע שנים אני במד”א ובחמש השנים האחרונות נמצא בהילולה במירון ומעולם לא חוויתי טרגדיה שכזו. כמות הפצועים וסוג האסון פשוט בלתי נתפסים”.

“באמצע האירוע, הצלחתי למצוא שתי שניות של שקט, הרמתי את הראש לאריאל, הבאתי לה מים, כי פשוט דאגתי לה שלא תתמוטט. רגע לאחר מכן כבר המשכנו לטפל בפצועים. בבוקר למחרת הגענו יחד הביתה לילדים מחוסרי כוחות ואחרי מראות קשים. החיבוק שקיבלנו מהילדים, הוא הכוח שלנו, יש לערך המשפחה משמעות אחרת אחרי אירוע שכזה”, מסכם שמחה.

על המראות הקשים, סיפרה אריאל: “חצי מהלב שלי נשאר במירון באותו הלילה. הייתי חלק מהצוות שקבע את מותם של פצועים רבים, אבל נקודת האור שלי הייתה, ילד בן 11, שנפגע באורח קשה מאוד והצלחנו לייצב את מצבו. בהמשך הוא שב להכרה בבית החולים. זה האור שבתוך החושך”.

הרשם
שלח הודעה אודות
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
הירשמו לניוזלטר היומי שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות החמות

מכל מקום בארץ ובעולם, במחשב, בטאבלט ובסמרטפון. חינם אין כסף